کد خبر: ۴۲۴۴۲
تعداد بازدید: ۲۷۱
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
رئیس انجمن مدیریت منابع انسانی ایران ضمن تشریح پیامدهای مثبت پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی، بر ضرورت اصلاح فرایندهای توسعه منابع انسانی و شناسایی بازار‌های آینده و آموزش‌های متناسب با مشاغل جدید تأکید کرد.
به گزارش تجارت امروز؛ سید مسعود همایون‌فر در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری، پیرامون پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی، اظهار داشت:
با پیچیده شدن فناوری‌ها و توسعه تکنولوژی در ابعاد مختلف، اداره سازمان‌ها و شرکت‌ها نیز به همان اندازه پیچیده‌تر می‌شود.
کسانی که در سازمان‌ها فعالیت می‌کنند در واقع منابع انسانی آن سازمان‌ها هستند لذا برای اینکه ما بتوانیم از این منابع استفاده بهینه بعمل بیاوریم باید فرایندها را اصلاح کنیم.
یکی از اهداف کنفرانس توسعه منابع انسانی، توسعه و ارتقا دانش و به تبادل گذاشتن دانش میان مدیران منابع انسانی، شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف در سراسر کشور است.
این کنفرانس از این طریق می‌تواند آخرین دستاوردهای علمی دنیا را در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده و تجارب خوب و موفق سازمان‌ها را نیز شناسایی کرده و با تشریح فرمول موفقیت این سازمان‌ها، در بهبود دستگاه‌ها و روش‌ها به‌خصوص در حوزه مدیریت منابع انسانی کمک شایان توجهی کند.
 
*** تأثیر توسعه منابع‌انسانی در توسعه اقتصادی کشور
 
رئیس انجمن مدیریت منابع‌انسانی ایران در بخش دیگری از صحبت‌های خود پیرامون تأثیر توسعه منابع انسانی، در توسعه اقتصادی کشور بیان کرد:
توسعه اقتصادی در سازمان‌ها منوط به توسعه منابع‌انسانی است؛ در نتیجه ارتقای توانمندی کارکنان، مهارت‌های مدیریتی و رهبری سازمان‌ها و فرایندهایی که به ایجاد انگیزه در کارکنان منجر می‌شوند ارزش بیشتری در سازمان‌ها خلق خواهد کرد و این خلق ارزش است که می‌تواند شاخص‌های اقتصادی سازمان‌ها را بهبود بخشد و در نهایت موجب رشد شاخص‌های ملی گردد.
 
*** جایگزین شدن ماشین‌ها به جای نیروی انسانی؛ چالش یا فرصت؟!
 
وی در بخش پایانی گفت‌وگوی خود با خبرنگار خبرگزاری صنایع، پیرامون جایگزین شدن ربات‌ها و دستگاه‌های اتوماتیک به جای نیروها و منابع انسانی اظهار داشت:
با توسعه اتوماسیون طبیعتاً ماشین‌ها جایگزین منابع انسانی خواهند شد اما باید توجه داشت که در این میان یک انتقال کاری جدید ایجاد می‌شود.
همایون‌فر در ادامه تصریح کرد: با اتوماسیون، دسته‌ای از منابع انسانی باید در این اتوماسیون فعالیت کنند که این امر موجب تشکیل مشاغل جدید خواهد شد.
در حال حاضر در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان ما درصد بالایی از اتوماسیون را می‌بینیم ولی در عین حال شاخص‌های اشتغال این کشورها بسیار بالا و مثبت است.
 
*** لزوم شناسایی بازار‌های آینده
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس انجمن مدیریت منابع انسانی، در پایان اظهار داشت:
ما باید بتوانیم پیش‌بینی کنیم که مشاغل آینده چه مشاغلی هستند و نیروهای کار خود را متناسب با آن‌ها آموزش و مهارت آن‌ها را ارتقا دهیم.
در کشور ما اتوماسیون وارد صنعت می‌شود اما برنامه‌ریزی برای ارتقای مهارت‌ها، توانمندی‌ها و دانش کارکنان که بتوانند در مشاغل جدید خدمت کنند وجود ندارد.
لذا این وظیفه برنامه‌ریزان حوزه منابع انسانی در سطح ملی است که بازار کار را تحلیل کرده و نیازهای آینده را شناسایی کرده و نیروی کار را برای مشاغل جدید آموزش دهند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری