کد خبر: ۴۲۴۵۲
تعداد بازدید: ۳۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کرمان با بیان اینکه آموزش‌ها و مهارت‌ها باید به سمت تقاضای آینده بازار پیش بروند،گفت: کارتابل اشتغال استان در طرح تکاپو تدوین و اولویت‌بندی شده است.

به گزارش تجارت امروز؛محمدرضا جهانگیری شامگاه چهارشنبه در نشست هم اندیشی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای با بنگاه‌های اقتصادی استان کرمان افزود : شعار فنی‌و حرفه‌ای این است که هیچ آموزشی را شروع و ادامه ندهیم مگر اینکه شریک داشته باشیم که بنگاه‌های بخش خصوصی بزرگترین شرکا اقتصادی ما هستند.
وی گفت: آموزش و ارتقا افراد برای بنگاه‌های اقتصادی هدف گذاری فنی و حرفه‌ای است.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کرمان خاطرنشان کرد: برای نخستین بار در جنوب شرق کشور حرفه مهارت آموزی حوزه صنعت گردشگری در کرمان و با همکاری بخش نیازهای استان از خصوصی ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته براساس سند آمایش استان کرمان، سند توسعه‌ای استان، طرح های اقتصاد مقاومتی و طرح تکاپو ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در استان کرمان شناسایی و اجرایی شد گفت: حدود ۱۳۰ هزار بیکار در سطح استان کرمان وجود دارد.
مدیرکل فنی‌ و حرفه‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه ۱۰۰ میلیارد تومان برای آموزش این یکصد هزار شغل نیاز داشتیم افزود: برای تک تک شغل‌ها استاندار و حرفه‌سازی انجام شد.
وی با اشاره به اینکه با اعتباری در این حوزه انجام شد توانستیم آموزش‌ها را ارائه دهیم گفت: در طرح اتم نیازمند کمک دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی هستیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: