کد خبر: ۴۲۴۷۴
تعداد بازدید: ۲۸۶
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
طی ۲۴ ساعت گذشته اخباری درباره فروش بنزین در بورس، شیرین سازی آب دریا، چگونگی برون رفت از مشکلات اقتصادی و چرایی افزایش قیمت سکه و طلا در هفته اخیر
به گزار ش تجارت امروز؛ رکورد زنی فروش بنزین در بورس/ درآمد ۵ میلیارد دلاری با کارت سوخت
فروش یک میلیون و ۷۷۰ هزار بشکه بنزین با اکتان ۸۷ به ارزش یک هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان؛ حکایت از بزرگترین معامله بنزین در تاریخ بورس انرژی کشور دارد که نشانه‌هایی از افزایش صادرات این سوخت با ارزش دارد.
استحصال بیش از ۲ میلیارد مترمکعب آب شیرین از دریا برای مصارف ۱۷ استان
وزارت نیرو برای مصارف ۱۷ استان کشور، برنامه تخصیص بیش از ۸ میلیارد متر مکعب آب دریا برای استحصال ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب آب شیرین را در هفته‌های اخیر به تصویب شورای عالی آب رسانده است.
قیمت جهانی طلای سیاه در ۹۸/۰۹/۲۲/ قیمت نفت به بالاترین رقم در ۳ ماه گذشته رسید
در حالی که آمریکا و چین به حل مناقشه تجاری ۱۸ ماهه که موجب تضعیف چشم انداز تقاضا برای نفت شده نزدیک‌تر شده اند، قیمت نفت امروز افزایش داشت و به بالاترین رقم در طی ۳ ماه گذشته رسید.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴۴ سنت معادل ۰.۷ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۶۴ سنت رسید که بالاترین رقم از ۲۳ سپتامبر تاکنون بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۳۱ سنت معادل نیم درصد افزایش به ۵۹ دلار و ۴۹ سنت رسید که بالاترین رقم از ۱۶ سپتامبر تاکنون بود.
مشکل اصلی اقتصاد کشور با احیای واحدهای تولیدی برطرف می شود
سعیدی کارشناس اقتصادی یکی از مشکلات اصلی این روز‌های اقتصاد کشور را رکود واحد‌های تولیدی معرفی کرد و گفت: اولین گام برای رشد اقتصادی احیای واحد‌های تولیدی و تسهیل در فرایند آنهاست.
دلایل ریزش قیمت طلا و سکه چه بود؟
محمد کشتی آرای رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت: کاهش سقف معاملات بانکی باعث شد تا در روز‌های منتهی به پایان هفته قیمت ارز کاهش پیدا کند و همین موضوع دلیلی شد تا قیمت طلا و سکه در بازار داخل تا حد قابل توجهی ارزان شود.
گاز کارخانجات تولید سیمان سهمیه بندی شد/ مازوت ۳۲۰ تومانی بسوزانید!
براساس نامه جدید شرکت گاز به کارخانجات تولید سیمان به دلیل محدودیت مصرف گاز این بخش به مدت ۳ ماه محدود شده و تولیدکنندگان باید در روند تولید از مازوت استفاده کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری