کد خبر: ۴۲۷۵۴
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
آخوندی گفت: با توجه به شرایط بد اقتصادی نمی‌توانیم با جمع کردن کارگاه‌های غیر مجاز موجب بیکار شدن افراد شویم، اما می‌توانیم با همکاری سازمان‌ها و ارگان‌های مربوطه این کارگاه‌های غیرقانونی را سازماندهی کنیم.
به گزارش تجارت امروز؛ نادر آخوندی عضو هیئت مدیره انجمن CNG کشور  در خصوص فعالیت کارگاه‌هایی که ماشین‌ها را به صورت غیر قانونی گازسوز می‌کنند اظهار کرد: در این کارگاه‌ها هزاران نفر مشغول به کار هستند و ما قصد از کار بی کار کردن این افراد را نداریم، اما باید توجه کنیم که این کارگاه‌ها غیر استاندارد و خطرناک است.

وی بیان کرد: مسئولیت جلوگیری از فعالیت غیر مجاز این کارگاه‌ها برعهده چند ارگان به ویژه شرکت‌های بیمه گذار است؛ نماینده بیمه زمانی که می‌خواهد بیمه خودرویی را صادر کند، بدون شناسایی وضعیت خودرو برای افزایش درصد درآمد خود بیمه را صادر می‌کند.

عضو هیئت مدیره انجمن CNG کشور در همین خصوص ادامه داد: شرکت‌های بیمه باید نمایندگان خود را ملزم به بازدید دقیق از خودرو‌ها کند؛ همچنین اگر در سند خودرو‌ها گازسوز بودن آن‌ها ذکر نشده باشد، بیمه صادر نشود به همین ترتیب صاحب این خودرو مجبور می‌شود برای گازسوز کردن ماشین خود به کارگاه‌های مورد تائید سازمان استاندارد و شرکت ملی پخش مراجعه کند و در پایان برای دریافت بیمه خود اقدام کند.

این مقام مسئول گفت:اگر بیمه‌ها و شهرداری‌ها در این زمینه همکاری کنند، در کمترین زمان ممکن می‌توانیم کارگاه‌های غیر قانونی و ماشین‌های گازسوزشده غیرمجاز را سازماندهی کنیم؛ همچنین این کارگاه‌های غیر قانونی تحت نظر سازمان استاندارد قرار می‌گیرند و گواهینامه رسمی از سازمان استاندارد دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط بد اقتصادی از کار بی کار کردن افراد کار اشتباهی است و نمی‌توانیم با جمع کردن این کارگاه‌های غیر مجاز موجب بیکار شدن افراد شویم، اما می‌توانیم با همکاری سازمان‌ها و ارگان‌های مربوطه این کارگاه‌های غیرقانونی را سازماندهی کنیم.

اخوندی گفت: شرکت‌های بیمه با یک همکاری کوچک می‌توانند نقش به سزایی در جلوگیری از فعالیت غیر مجاز  کارگاه‌های داشته باشند؛ به طور مثال بیمه گذار بیمه را صادر می‌کند و در صورت بروز اتفاق با هزاران بهانه خسارت را پرداخت نمی‌کند، اما در کشور‌های دیگر زمانی که بخواهند برای خودرو یا کارگاهی بیمه صادر کنند نمایندگان بیمه این کارگاه یا خودرو را بازدید می‌کنند در حالی که شرکت‌های بیمه در ایران به دلیل مشکلات مالی موجود بدون بازدید، بیمه را صادر می‌کنند.
عضو هیئت مدیره انجمن CNG کشور تصریح کرد: در حال حاضر کارگاه‌ها برای قانونی شدن می‌توانند در اتحادیه ثبت نام کنند؛ همچنین سازمان استاندارد از این کارگاه‌ها بازدید می‌کند و در صورت داشتن صلاحیت لازم مجوز می‌گیرند وبه این ترتیب نه تنها کسی بیکار نمی‌شود بلکه از بروز حوادث ناگوار جلوگیری می‌شود.
بیشتر بخوانید:جزئیات جدید از بیمه نامه خودرو‌های بالای ۱۸۰ میلیون تومان / شرکت‌های بیمه‌ای به سامانه جامع تجارت متصل شدند 
وی در پاسخ به این سوال خبرنگار مبنی بر اینکه چرا تا به حال این کارگاه‌ها نتوانسته اند مجوز بگیرند اظهار کرد: این کارگاه‌ها تمایلی به کارکردن قانونی ندارند، زیرا کارکردن به صورت قانونی نیازمند رعایت برخی موارد است؛ همچنین برای گرفتن مجوز در کوچه پس کوچه‌های ادارات ما خسته می‌شود.
آخوندی گفت: مسئولین و ارگان‌های دولتی باید در صدور مجوز برای این کارگاه‌ها همکاری کنند تا کارآفرینان در کشور برای ادامه فعالیت خود انگیزه لازم را داشته باشند.
این مقام مسئول در خصوص گرانی قطعات و ورود قطعات قاچاق و نامرغوب به کشور بیان کرد: در کشور‌های دیگر ازجمله ترکیه و کشور‌های جنوب شرقی اگر نگاهی به مدرن‌ترین برند‌ها و خودرو‌ها بیندازیم، متوجه می‌شویم که گازسوزهستند در حالیکه گاز و کپسول همان گاز و کپسولی است که در کشورماست.
وی در پایان گفت: تولیدات شرکت‌های کوچک صنعت مارا به نابودی می‌کشاند و باید فکری به حال این تولیدات شرکت‌های بی کیفیت و کوچک شود؛ همچنین دلیل اینکه برخی از افراد از خودرو‌های دوگانه سوز ناراضی هستند پیمایش ماشین‌ها زیر ۲۰۰ کیلومتر با یک دفعه سوخت گیری است؛ همچنین خودروسازان ابزاری که استفاده می‌کنند استاندار‌های لازم را ندارد و در همه زمینه‌ها کیفیت را فدای قیمت می‌کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری