کد خبر: ۴۳۰۸۲
تعداد بازدید: ۶۴۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
بهای نفت در روز چهارشنبه به دنبال حمله موشکی ایران به پایگاه های آمریکا در عراق و بروز تنش های بیشتر و در نتیجه اختلال عرضه به بازار با افزایش مواجه شد.
به گزارش تجارت امروز؛ روز چهارشنبه به دنبال حمله موشکی ایران به پایگاه های آمریکا در عراق و بروز تنش های بیشتر و در نتیجه اختلال عرضه به بازار با افزایش مواجه شد.
 شاخص نفت برنت با افزایش 97 سنت معادل 1.4 درصد به ازای هر بشکه نفت 69 دلار 24 سنت معامله شد و نفت وست تگزاس اینترمیدیت  82 سنت معادل 1.3 درصد رشد داشته و به 63 دلار 52 سنت در هر بشکه رسید.
پایگاه های آمریکا در عراق طی نخستین ساعات روز چهارشنبه مورد حمله موشکی ایران قرار گرفت و این حملات به دنبال ترور فرمانده سپاه قدس، سپهبد قاسم سلیمانی توسط پهپاد آمریکایی روی داد.
 ده‌ها فروند موشک بالستیک به پایگاه‌های نظامی آمریکا در خاک عراق شلیک شد و بازار سهام، طلا و ارز تحت تاثیر این حملات قرار گرفت.
ترامپ در پستی توئیتری اعلام کرد که در حال ارزیابی تلفات و خسارات هستیم و "همه چیز خوب است".
ویکتور شوم، نایب رییس موسسه مشاوره ای IHS Markit در این خصوص گفت: واقعیت این است که گزارشی در خصوص اختلال عرضه به بازار وجود ندارد و حملات موشکی تنها پایگاه های نظامی را مرود هدف قرار داده است.
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در پستی توییتری در واکنش به حملات موشکی سپاه پاسداران به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق نوشت:« ایران اقئاماتی متناسب برای دفاع از خود را طبق اصل ۵۱ منشور سازمان ملل متحد علیه ‌پایگاه‌هایی انجام داد که حملات مسلحانه بزدلانه علیه شهروندان و مقامات بلند‌پایه ما از آنجا انجام می‌شد.»
ظریف افزوده:« ما به دنبال افزایش تنش و یا جنگ نیستیم اما در مقابل هر تجاوزی از خود دفاع خواهیم کرد. علاوه براین، سقوط هواپیمای اوکراینی در نزدیک فرودگاه امام خمینی به علت نقص فنی بوده و ارتباطی با این موضوع ندارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری