کد خبر: ۴۳۰۸۶
تعداد بازدید: ۸۳۷
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
در فاصله چند ساعت از واکنش نظامی ایران به آمریکا و حمله موشکی به دو پایگاه این کشور در عراق، دو تن از مسئولان امارات بر کاهش تنش و بر گفت‌وگوی سیاسی برای حل مشکلات تأکید کردند.
به گزارش تجارت امروز ؛ دو تن از مسئولان امارات، امروز چهارشنبه، چند ساعت پس از واکنش موشکی ایران به آمریکا در پاسخ به ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه، بر ضرورت گفت‌وگوی سیاسی و کاهش تنش در منطقه تأکید کردند. 
انور قرقاش وزیر مشاور دولت امارات عربی متحده در امور خارجه، در توییتی پس از حمله موشکی ایران نوشت: لازم است که منطقه خالی از تنش‌های کنونی و نگران‌کننده شود. 
این وزیر اماراتی که کشورش در جنگ اقتصادی و امنیتی به همراه عربستان، در کنار آمریکا ایستاد، افزود: کاهش تنش هم خردمندانه است و هم ضروری. باید مسیر سیاسی را برای رسیدن به ثبات طی کرد [نه تنش نظامی]. 
پیش از قرقاش نیز «سهیل المزروعی» وزیر انرژی امارات ساعاتی پس از واکنش موشکی ایران به ترور سردار سلیمانی و هدف قرار دادن مهم‌ترین پایگاه آمریکا در عراق، ابراز امیدواری کرد که آرامش برقرار شود. به گزارش رویترز، وزیر انرژی امارات گفت: امیدواریم دیگر تنشی در راه نباشد. ما به آرامش و ثبات در بازار نفت نیاز داریم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری