کد خبر: ۴۳۱۶۲
تعداد بازدید: ۸۸۸
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
استاندار ایلام گفت: سه پتروشیمی در شهرستان های ایلام ایجاد می شود.
به گزارش تجارت امروز ؛  قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز شنبه در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به شرایط امروز کشور با تاکید بر اعتماد و حضور مسئولان در میان مردم، گفت: هرجا به مردم اعتماد داشته‌ایم، موفق بوده‌ایم.
وی ادامه داد: نتیجه مردمی بودن مسئولان اعتماد متقابل خواهد شد و امروز نیازمند وحدت و همدلی و هم افزایی هستیم، باید اولویت کار مدیران مردمداری باشد و در این مسیر مدیر موفق کسی است که گره از مشکلات مردم بردارد.
استاندار ایلام در در ادامه با عنوان این مطلب که ما به نمایندگان اصناف، نمایندگان مردم و منتخبین مردم و اقشار و توده‌های مختلف مردم اعتماد داریم، اظهار داشت: اینجا لازم است صمیمانه از همراهی خوب مردم استان بویژه در قضیه سهمیه بندی بنزین تقدیر و تشکر بکنم.
وی با تاکید بر این مهم که اگر مردم نباشند هیچیک از این پست و مقام‌ها پشیزی ارزش ندارد، تصریح کرد: باید به دنبال راهگشایی مشکلات باشیم و برای رسیدن به این مهم می‌طلبد بین قوانین، بخشنامه‌ها و آیین نامه‌ها به دنبال راهکاری برای حل مسائل مردم باشیم.
سلیمانی دشتکی در ادامه مدیری را موفق دانست که ضمن اینکه دعای خیر مردم را پشت سر خود داشته باشد، مسائل و مشکلات آنان را رفع کند و البته بهترین خدمت به نظام هم رفع مشکلات مردم است.
وی در ادامه به پیگیری خواسته‌ها و مطالبات مردمی در حوزه تقسیمات کشوری اشاره کرد و گفت: در این حوزه نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است تا دشت عباس به بخش و هلیلان به شهرستان تبدیل شود و امروز هم دنبال این هستیم که بعد از انتخابات بحث شهرستان شدن چوار را به هیئت دولت ببریم و آسمان آباد نیز ارتقا یابد.
وی در ادامه ضمن ابراز رضایت از رویه وحدت و همدلی ایجاد شده در استان، گفت: این فضای مثبت باعث ایجاد هم افزایی در امور پیش رو شده است بطوری که در این شرایط سخت اقتصادی، در استان اقدامات خوب و ارزشمندی انجام شده و یا در حال انجام است.
وزارت نفت بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان در ایلام سرمایه گذاری کرده است
وی افزود: اقدامات بسیار مهم دیگری چون ایجاد خط راه آهن ایلام به اسلام آباد، ایجاد آزاد راه حمیل ایلام مهران کربلا، ایجاد آزاد راه پل زال چیلات نجف اشرف، ایجاد پتروشیمی در شهرستان‌های مهران، هلیلان و دره شهر و … نیز در شرف انجام است.
سلیمانی دشتکی در ادامه به اقدامات خوب در حوزه اجتماعی اشاره کرد و گفت: واضح است یکی از دغدغه‌های مهم مردم استان بحث بیکاری جوانان است و در این زمینه تلاش‌های گسترده‌ای شکل گرفته است تا جایی که نرخ آمار بیکاری استان از ۱۷.۳ در سال ۹۱ به ۱۲.۷ در سال ۹۶ رسید و نیز در پاییز امسال به ۸.۱ درصد رسیده است و البته این نتیجه تلاش مجموعه همه دلسوزان استان است و با این حال تا ریشه کنی بیکاری در استان هنوز فاصله زیاری داریم و در این زمینه برنامه ریزی گسترده‌ای شکل گرفته است.
وی در ادامه پیش شرط توسعه استان را در گرو ایجاد سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: امروز دولت سرمایه گذاری بسیار خوب و قابل توجه‌ای در استان انجام داده است بطور مثال ظرف یک سال گذشته تنها وزارت نفت بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نموده است.
وی ادامه داد: سرمایه گذاری ۱۸۰۰ میلیارد تومانی در پروژه‌های لرزه نگاری و اکتشاف میادین نفتی در مناطق مختلف استان ازجمله ایوان، چرداول، ایلام، آبدانان و دهلران، سرمایه گذاری بیش از ۱۲۰۰ میلیون دلاری در پتروشیمی و NGL دهلران، آغاز عملیات اجرایی پروژه مهم طرح نگه داشت میدان نفتی پایدار غرب و آبان با سرمایه بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان، اختصاص ۷۰۰ میلیون دلار برای توسعه میادین نفتی استان در شورای عالی اقتصاد، تقویت چاه‌های گاز استان با اعتبار ۱۳۰ میلیون یورو، سرمایه گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومان در پروژه pp پتروشیمی ایلام و … گوشه‌ای دیگر از سرمایه گذاری‌های ایجاد شده در استان ایلام است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری