کد خبر: ۴۳۲۹۱
تعداد بازدید: ۶۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
موسوی با اشاره به اینکه هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان‌های سیل زده خسارت وارد شده است، گفت: از این میزان ۶۳ درصد مربوط به سیستان و بلوچستان، ۲۴ درصد مربوط به هرمزگان و ۱۳ درصد مربوط به استان کرمان است.
به گزارش تجارت امروز؛ سید محمد موسوی شب گذشته (چهارشنبه 25 دی) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما به بررسی آخرین اقدامات انجام شده برای مناطق آسیب دیده از سیل اخیر در کشور پرداخت و با اشاره به اینکه هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان‌های سیل زده خسارت وارد شده است، گفت: از این میزان ۶۳ درصد مربوط به سیستان و بلوچستان، ۲۴ درصد مربوط به هرمزگان و ۱۳ درصد مربوط به استان کرمان است.
 
مدیر کل دفتر مدیریت بحران وزارت جهاد کشاورزی در ادامه توضیحات خود درباره میزان خسارات وارد شده به استان های سیل زده کشور گفت: ۱۷ درصد به بخش باغبانی، ۵ درصد به دام و طیور و آبزیان، ۳۶ درصد به زیرساخت‌های کشاورزی و بقیه نیز به بخش زراعت خسارت وارد شده است.
 
وی با اشاره به ارائه طرحی از سوی دفتر مدیریت بحران وزارت جهاد کشاورزی به دولت برای کمک بلاعوض و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و تسهیلات بانکی به کشاورزان و دامداران آسیب دیده درباره اقداماتی که تاکنون برای دام های این مناطق انجام شده است، گفت: تاکنون ۵۱۰ تن علوفه بین دامداران توزیع و ۲۱ هزار رأس دام جا به جا شده است.
 
موسوی با اشاره به اینکه ۶۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی از سیلاب تخلیه شده اند، گفت: ۷۰۰ رأس دام نیز دفن بهداشتی شده است و گزارش وزارت جهاد کشاورزی درباره خسارات سیل در این حوزه تکمیل و به وزارت کشور ارائه شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری