کد خبر: ۴۳۲۹۸
تعداد بازدید: ۶۲۲
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
مهرداد جهاندیده گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۵۰۸ کارگر خارجی فاقد پروانه کار در استان شناسایی و ۲۲۱ نیروی کار ایرانی جایگزین شدند.
به گزارش تجارت امروز؛ مهرداد جهاندیده ، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 5 هزار و 822 مورد بازرسی توسط بازرسان این اداره کل در خصوص اشتغال غیرمجاز اتباع بیگانه صورت گرفت.

وی افزود: نتیجه این بازرسی ها شناسایی 508 نفر تبعه خارجی بود که به صورت غیر مجاز در واحدهای مختلف تولیدی، صنعتی و ... مشغول به کار بودند که در نهایت منجر به ایجاد 221 فرصت اشتغال از طریق جایگزینی این افراد با نیروی کار ایرانی شد.

جهاندیده تعداد بازرسی و نظارت های صورت گرفته از طرف این سازمان بر حسن اجرای قائده کار در واحدهای مختلف را 5 هزار و 963 مورد اعلام کرد و ادامه داد: علاوه بر این، بازرسان این اداره کل 263 مورد بازرسی در راستای اجرای مواد 3و 4 آیین نامه اجرایی ویژه مشاغل سخت و زیان آور را در این مدت انجام داده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: همچنین در طی این مدت 218 درخواست متقاضیان اخذ تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران و 207 درخواست متقاضیان اخذ تایید صلاحیت مسئولین ایمنی نیز بررسی شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری