کد خبر: ۴۳۳۰۳
تعداد بازدید: ۷۳۴
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نوسانات شدید قیمت مصالح ساختمانی را باعث به تعویق افتادن خانه‌دار شدن اقشار کم‌درآمد دانست و گفت: دهک‌های ضعیف جامعه از بی‌ثباتی در بازار مصالح ساختمانی متضرر می‌شوند.
حسن خسته‌بند ، وجود نوسانات شدید در بازار فروش انواع مصالح ساختمانی به‌ویژه میله‌گرد و ضرورت ثبات بخشیدن به این نابسامانی‌ها را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: تغییر وقت و بی‌وقت نرخ انواع مصالح ساختمانی باعث به تعویق افتادن هر چه بیشتر خانه‌دار شدن اقشار کم‌درآمد جامعه می‌شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع بی‌ثباتی در قیمت لوازم مورد نیاز ساخت و ساز در نهایت به ضرر اقشار کم‌درآمد و متوسط جامعه منجر می‌شود عنوان کرد: قیمت تمام‌شده مسکن‌، به هیچ عنوان با درآمدهای فعلی خانوارهای ضعیف و میزان تسهیلاتی که هم‌اینک برای خرید مسکن به آن‌ها داده می‌شود تناسب ندارد.
خسته‌بند با بیان اینکه سهم زیادی از افراد فاقد مسکن در صورت ادامه روند اشاره شده توان مالی خود را برای خرید مسکن از دست می‌دهند تصریح کرد: دولت باید برای این معضل راهکاری اتخاذ کند زیرا اگر بی‌ثباتی نرخ‌ها در مؤلفه‌های مورد نیاز تولید واحدهای مسکونی ادامه پیدا کند وضعیت افراد بدون مسکن وخیم‌تر می‌شود.
وی ساخت سالانه یک میلیون و 200 هزار تا یک میلیون و 500 هزار واحد مسکونی توسط دولت برای پوشش دادن به نیازهای بازار مسکن کشور را لازم و ضروری خواند و ابراز داشت: تحقق این امر مزیت‌های بسیار زیادی دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ می‌توان به فعال‌تر شدن مسکن‌سازان و ایجاد رونق در ساخت و ساز اشاره کرد.
نماینده مردم بندرانزلی در مجلس جذب سرمایه افرادی که در سال‌های اخیر به هر دلیلی از حیطه ساخت و ساز مسکن کناره‌گیری کرده بودند را از فواید دیگر ساخت مسکن انبوه در کشور تلقی کرد و اظهار داشت: در صورت عملی شدن این امر حداقل 200 نوع شغل مرتبط به هم در بخش ساخت و ساز و مسکن کشور مجدداً احیا می‌شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بسترسازی برای تولید بیش از یک میلیون مسکن اثرگذاری بسیار خوبی در بخش رونق تولید و اشتغال ایجاد می‌کند ابراز داشت: اقداماتی که هم‌اینک دولت و وزارت راه و شهرسازی با اجرای طرح‌هایی نظیر مسکن ملی برای خانه‌دار کردن مردم دنبال می‌کنند خوب است اما کافی نیست.
نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی از وجود تعداد بسیار زیاد مسکن و خانه‌های خالی و فروش نرفته در اکثر نقاط کشور به‌ویژه در شهرهای بزرگ سخن گفت و خاطرنشان کرد:‌ اغلب این واحدهای مسکونی به علت زیربنای بسیار زیاد،‌ واقع شدن در محله‌های گران‌قیمت شهر و یا قیمت بسیار گزافشان همچنان بدون مشتری باقی مانده‌اند.
وی ضمن اشاره به این موضوع که اقشار متوسط و رو به پایین جامعه به‌هیچ عنوان قدرت خرید و یا حتی اجاره چنین خانه‌هایی را ندارند تصریح کرد:‌ دولت باید با اجرای طرح‌های هدفدار در مسیر ساخت انواع مسکن با زیربناهای متوسط و با قیمت تمام شده کم،‌ زمینه خانه‌دار شدن قشرهای ضعیف و کم‌درآمد جامعه را فراهم کند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برنامه‌ریزی دقیق و تکمیل طرح‌های مسکن مهر باقیمانده توسط دولت را در شرایط کنونی امری لازم و ضروری اعلام کرد و اظهار داشت:‌ مردم در چنین وضعیت حساسی انتظار دارند تکمیل هر چه زودتر واحدهای نیمه‌تمام مسکن مهر و موضوع رفع برخی از ضعف‌های آن در دستور کار دولت قرار گیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری