کد خبر: ۴۳۳۰۴
تعداد بازدید: ۶۱۷
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۰
در نه ماهه نخست امسال، 27 هزار و 908 مورد بازرسی از صنوف و واحدهای تولیدی وصنعتی استان مرکزی صورت گرفته است
معاون بازرسی ونظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ازابتدای سال جاری تا ابتدای دیماه از27 هزار و 908 واحد صنفی ، تولیدی ، صنعتی و انبارهای سطح استان بازرسی صورت گرفته است. 
 قربانیان با اعلام این خبر گفت: پس از افزایش قیمت بنزین رصد شبانه روزی بازار و بازرسی  از  واحدهای صنفی، تولیدی، صنعتی و انبارهای  استان مرکزی شدت بیشتری گرفته و در دستور کار مستقیم بازرسان و کارشناسان این معاونت قرار گرفته است .
او افزود: برهمین اساس در 9 ماهه سالجاری 3265 پرونده تخلف تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از 75 درصد رشد دارد.
معاون بازرسی ونظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی درادامه درخصوص میزان ارزش ریالی پرونده های متشکله نیز گفت: ارزش ریالی پرونده های متخلف بیش از 206 میلیارد و 796 میلیون ریال بوده که عدم درج قیمت ، گرانفروشی ، کم فروشی و احتکار  عمده تخلفات آنها بوده است .
قربانیان با اشاره به راه اندازی سامانه 124.ir و تقدیر از مشارکت مردم در ارسال گزارش تخلفات واحدهای صنفی و تولیدی افزود: هدف اصلی این سامانه، افزایش شفافیت در خصوص قیمت کالاها و خدماتی است که شهروندان بصورت روزانه با آن‌ها سروکار دارند در این سامانه سه نوع قیمت به شهروندان نمایش داده می‌شود حداقل و حداکثر قیمت کالاها که از سطح کشور جمع آوری می گردد و قیمت مصوب مصرف‌کننده که حداکثر قیمت قابل قبول بر اساس هزینه‌های تولید بوده و یا قیمت مصوب کالا می‌باشد.
او در پایان گفت: همچنین در 9 ماهه امسال 6 هزار و 104 گزارش به ستاد خبری سازمان ارسال شده که ازاین تعداد 4 هزار و 776 مورد تلفنی ، هزار و 35 مورد حضوری و 293 مورد نیز کتبی بوده که براساس این گزارش ها تعداد هزار و 307  متخلف شناسایی و با تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری