کد خبر: ۴۳۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۰
معاون استاندار لرستان از واگذاری 18 واحد تولیدی تملیک شده به بخش خصوصی خبر داد.
اسد عبداللهی در نشست با مدیران واحد‌های اقتصادی بزرگ لرستان با اشاره به ظرفیت‌های مهم استان در بخش‌های مختلف اظهار کرد: معادن، کشاورزی، جاذبه‌های گردشگری و نیروی انسانی فعال از جمله ظرفیت‌های استان هستند.
وی‌ گفت: لرستان به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب یکی از قطب‌های داروسازی در کشور است و این نیز به عنوان یک ظرفیت مهم محسوب می‌شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان به برخی پروژه‌های مهم استان از جمله پالایشگاه پل‌دختر،  نیروگاه و کشت و صنعت خرم‌آباد، نساجی و عظیم خودرو بروجرد اشاره کرد و افزود: این پروژه‌ها نشان دهنده این است که واحدهای تولیدی و اقتصادی استان در حال فعالیت هستند.
عبداللهی در ادامه با بیان اینکه هماهنگی و رصد مشکلات واحد‌های اقتصادی از جمله وظایف استانداری است، تصریح کرد: با استفاده از راهکارهایی مانند ستاد تسهیل، اقتصاد مقاومتی، کارگروه اشتغال و دیگر ‌موارد پنجاه واحد راکد استان از جمله الکل سازی، فولاد مقامی خرم آباد، توسعه بخش دوم نساجی بروجرد،کاشی جم به چرخه تولید برگشته‌اند.
وی با بیان اینکه ۱۸ واحد تملکی را به بخش خصوصی بازگردانده‌ایم، عنوان کرد: سیاست جدید این است که هیچ واحد جدیدی تملک نشود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه 22 واحد بزرگ اقتصادی لرستان هزار و 118 نفر اشتغال‌زایی داشته‌اند، گفت: همچنین 90 درصد درآمد ارزی سال گذشته استان مربوط به این واحدها بود.
 عبداللهی افزود: این ۲۲ واحد حدود ۶۳ میلیارد تومان مالیات و ارزش افزوده به استان کمک کرده‌اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری