کد خبر: ۴۳۳۰۹
تعداد بازدید: ۸۳۶
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰

به گزارش تجارت امروز؛ درحالیکه دشمن درصدد است با “لاکربی سازی” سانحه هوایی اخیر فشار مضاعفی بر گرده مردم ایران تحمیل کند، حرکت اعتراضی سازماندهی شده جمعی از سلبریتی‌های کشور و دعوت برخی از آنان به آشوب به هیچ‌وجه در چارچوب منافع و مصالح کشور قابل فهم نیست.

این عجیب است که آنان از طرفی با ارتزاق‌ دهها و صدها میلیاردی از پول نفت در پروژه‌های حکومتی به آلاف و الوف برسند و از طرف دیگر کشور را در مسیر تضعیف و جنگ داخلی پیش ببرند و به دشمن هم گرای فشار بیشتر بدهند و حتی بعضا همگام با سفیر انگلیس در اغتشاشات شرکت کنند.

عجیب اینجاست که ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه طی دستوری فوری و با توجیه قرار گرفتن در شرایط حساس تهاجم فرهنگی، مقرره لغو معافیت مالیاتی هنرمندان را از لایحه بودجه۹۹ حذف کرد و به این ترتیب یک بازی برد-باخت کامل که در آن سلبریتی‌ها برنده مطلقند و مردم و حکومت بازنده را رقم زدند.

یکی از مهمترین گام‌هایی که نمایندگان در مجلس بعدی باید بردارند لغو معافیت سلبریتی‌ها با درآمد کلان و نقره‌داغ کردن سلبریتی‌های ثروتمندی است که از مالیات فرار می‌کنند؛ یعنی همان رفتاری که کشور آرزوهای برخی از این سلبریتی‌ها آن را تبدیل به قانون نموده است.

البته تردیدی نیست که اکثر هنرمندان کشور افراد سالم، متعهد و شریفی هستند و حساب آنان را بایستی از جمع معدود این نوع سلبریتی‌ها جدا نمود اما به هر حال مساله تقنین اخذ مالیات از سلبریتی‌هایی که درآمد بالایی دارند قطعا اقدامی در جهت رفع تبعیض و همچنین توزیع عادلانه ثروت در کشور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری