کد خبر: ۴۳۳۱۲
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۶
مدیرکل فنی و حرفه ای اصفهان گفت: با توجه به تنوع رشته‌های مهارتی و تاثیر آن در کارآمدی نیروی کار و رونق اشتغال، رغبت متقاضیان در استان به فراگیری رشته‌های مهارتی افزایش یافته است.
به گزارش تجارت امروز؛ اکنون دستِ کم یکهزار حرفه مهارتی در بخش‌های صنعت، خدمات فنی، گردشگری، آی تی، آی سی تی و مشاغل خانگی در۵۴ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای و بالغ بر یکهزار و ۲۰۰ آموزشگاه بخش خصوصی استان اصفهان ارائه می‌شود.
آرش اخوان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس ارزیابی‌های صورت گرفته حدود ۷۰ درصد افرادی که آموزش‌های مهارتی را در مراکز فنی و حرفه‌ای فرا گرفتند جذب بازار کار شده‌اند.
وی اظهار داشت: از سویی اجرای نظام آموزش ۲ گانه مهارت‌ها، یکی از روش‌های کارآمد   برای ضمانت اشتغال پایدار است که خود در تشویق و ترغیب جوانان جویای کار به فراگیری آموزش‌های مهارتی نقش داشته است.
اخوان افزود: جوانان پس از پایان تحصیل، تمایل به ورود به بازار کار و یادگیری شغل موردنظر خود دارند که این نظام آموزش شغلی، امکان پرورش استعداد و پیشرفت آینده شغلی فرد جویای کار را در شغل مورد علاقه او فراهم می‌آورد.
وی بیان داشت: این نظام آموزشی تقاضا محور است و  افراد جویای کار پس از یافتن شغل مربوطه، می‌توانند آموزش‌های لازم را فرا گیرند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای اصفهان افزود: در نظام  آموزش ۲ گانه ۳۰ درصد کل دوره آموزش در مجموعه کارگاهی و ۷۰ درصد آن در محیط کار واقعی صورت می‌گیرد و فرد خارج شده از این نظام یک نیروی ماهر و متخصص است.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته آموزش‌های ۲ گانه با صنف خودروهای سبک آغاز شد گفت: امسال با صنوف خودروهای سنگین، پیرایش مردانه و زنانه، کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها، موبایل، گیاهان دارویی و نساجی در رابطه با نظام آموزش ۲ گانه وارد ارتباط شده‌ایم.
وی یادآوری کرد: امسال ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر  ساعت در قالب ۱۰ هزار و ۲۰۳ دوره آموزشی در آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای استان ارائه شده است.
اخوان این آموزش‌ها را در بخش‌های خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی در ۴۰ رشته آموزشی از قبیل امور مالی و بازرگانی، فناوری اطلاعات، مراقبت و زیبایی، طراحی و دوخت، تکنولوژی فرهنگی، عمران و سایر بخش‌ها عنوان کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری