کد خبر: ۴۳۳۳۲
تعداد بازدید: ۵۳۰
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ گفت: بر اساس مصوبه این کمیسیون، به هر یک از زوجین برای ازدواج، تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی ارائه خواهد شد.
به گزارش تجارت امروز ؛ شادمهر کاظم زاده در گفت‌وگو با خانه ملت، در تشریح مصوبات نشست کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور، گفت: در این جلسه، بخش هزینه ای تبصره ۱۶ لایحه بودجه مورد بررسی و اصلاح قرار گرفت.
نماینده مردم دهلران، آبادانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت در لایحه بودجه ارائه شده به مجلس، سقف وام ازدواج را در سال آینده برای هر زوج ۳۰ میلیون تومان در نظر گرفته بود، اما خوشبختانه اعضای کمیسیون تلفیق، میزان وام ازدواج را بسیار افزایش دادند.
وی گفت: بر اساس تبصره اصلاحی ۱۶ لایحه بودجه سال ۹۹، به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی موظف است از محل پس انداز و جاری نظام بانکی، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوج هایی که تاریخ عقد آن ها بعد از۱/۱/۹۶می باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده اند را با اولویت نخست پرداخت کند.
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ ادامه داد: بر اساس این مصوبه، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج ها در سال آتی، ۵۰۰ میلیون ریال با دوره بازپرداخت هفت ساله با اخذ ضامن معتبر و سفته است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری