کد خبر: ۴۳۵۱۸
تعداد بازدید: ۴۱۳
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
عایق‌ها گرم معمولاً پروسه تولید سخت و پیچیده‌ای ندارند و اغلب خیلی راحت ساخته می‌شوند. به همین خاطر تولید عایق های گرم در کشور ما خیلی بیشتر از تولید عایق های سرد است.

بهترین عایق الاستومری

در ایران ابتدا صنعت عایق رونق زیادی نداشت، ولی پس از پیشرفت صنعت عمران و معماری و ساخت و ساز، عایق الاستومری کاربرد زیادی پیدا کرد و از آن بیشتر استفاده شد. این موضوع باعث شد که برخی شرکت‌ها تصمیم به ساخت عایق در داخل کشور گرفتند و عایق‌های متفاوتی ساختند.

برند های عایق الاستومری در ایران

ازجمله این عایقها عبارتاند از:

 

    پشم سنگ

    پشم سرباره

    پشم شیشه

    پشم سرامیک

    فوم شیشه پرلیت

    و عایق های فله ای

برند های عایق الاستومری در ایران

این عایق هایی که نام برده شد به عایق های گرم معروف هستند. همان‌گونه  که در بالا به آن اشاره کردیم با گذشت زمان کشور ما توانست در تولید این عایق های گرم پیشرفت کند و واردات این عایق‌ها کم شود.

عایق‌ها گرم معمولاً پروسه تولید سخت و پیچیده‌ای ندارند و اغلب خیلی راحت ساخته می‌شوند. به همین خاطر تولید عایق های گرم در کشور ما خیلی بیشتر از تولید عایق های سرد است.

اما عایق های سرد نیاز به دانش و تخصص خاص خود را دارد و تولید آن پیچیده و سخت است به همین خاطر در ایران توانایی ساخت این نوع عایق را به‌طور کامل ندارند و بخشی از آن را وارد می‌کنند.

در رابطه با عایق الاستومری نیز باید گفت که این مشکلات وجود دارد زیرا که عایق الاستومری نیز جزو عایق های سر است و ساخت آن پیچیده تر است. در ایران عایق الاستومری با برند های متفاوتی وجود دارد که در این مطلب می‌خواهیم شما را با آن‌ها آشنا کنیم.

تنها عایق که وارد نمی‌شود و در داخل ایران ساخته می‌شود  K-flexاست.

 

در ادامه توضیحات لازم درباره برندهای مختلف عایق الاستومری را برای شما شرح داده‌ایم.

 

    عایق الاستومری K-Flex

این نوع از عایق الاستوری مربوط به کشور ایتالیا است که در سال 1989 شروع به تولیدشده است. با گسترش علم، این نوع عایق الاستومری در 70 کشور دیگر رایج شد و نمایندگی فروش آن محصول تأسیس شد. امروز نیز 11 کشور خط تولید آن را راه‌اندازی کرده‌اند.

 

    عایق الاستومری Pa-Flex

این نوع از عایق الاستومری ها متعلق به کشور ترکیه هستند و دارای اندازه‌ها و ضخامت‌های مناسبی هستند. این عایق ها قیمت مناسبی دارند و همین طور از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. این نوع از عایق الاستومری پافلکس ها دارای گواهینامه فنی راه و مسکن و شهرداری هستند و همین طور از استاندارد های لازم برای پروژه های داخلی نیز برخوردار هستند.

برند های عایق الاستومری در ایران

    عایق الاستومری Armaflex

یکی از بزرگ‌ترین برند ها برای تولید عایق الاستومری این برند است که دارای مجموعه ای بزرگ در زمینه ساخت و تولید و توزیع عایق الاستومری است. این برند در سراسر جهان فعالیت دارد ولی دفتر های مرکزی آن در آمریکا و آلمان و سنگاپور است. ناگفته نماند که این برند خیلی در ایران شناخته‌شده نیست و دارای شبکه توزیع آن در ایران خیلی فعال نیست.

 

  عایق الاستومری Kaiflex

این برند از عایق الاستومری کیفیت مناسب و مطلوبی دارد و محصول کشور آلمان است. این نوع از عایق الاستومری در ایران شبکه توزیع فعالی دارد. قیمت آن‌ها گران‌تر از بقیه‌ی برند ها است.

 

    عایق الاستومری Oneflex

این نوع عایق الاستومری محصول کشور ترکیه است. همان طور که می‌دانید کشور ترکیه در زمینه ساخت عایق بسیار پیشرفت کرده و تقریباً عایق الاستومری فراعایق را به دست گرفته است. این نوع از عایق الاستومری ها از کیفیت مرغوبی برخوردارند و همین طور دارای گواهی نامه فنی نیز هستند.

اضافه بر این برند های عایق الاستومری که برای شما نام بردیم و مختصر توضیحی درباره ی آن دادیم، عایق های دیگری نیز وجود دارد که ما فقط اسم آنها را بیان می‌کنیم. این عایق ها خیلی معروف نیستند. این برند ها در داخل ایران وجود دارد ولی بازار کار کمتری دارند.

 

    عایق الاستومری maxfelx

    عایق الاستومری durkflex

    عایق الاستومری Roka Flex

    عایق الاستومری Aeroflex

 

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری