کد خبر: ۴۳۶۶۴
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
در روزهایی که قیمت دلار در بازار از ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان عبور کرده و روند قیمت طلا صعودی شده، چه چشم‌اندازی تا پایان بهمن ماه امسال برای این دو بازار وجود دارد؟
به گزارش تجارت امروز ؛  دلار که یکشنبه افت قابل‌توجهی را تجربه کرده بود، دیروز در پی جبران از دست رفته‌ها برآمد. بازار ارز دادوستدهای دوشنبه را نزولی آغاز کرد، اما در نیمه دوم معاملات تغییر مسیر داده و نهایتا با رشد ۱۰۵ تومانی (معادل ۸/ ۰ درصد) تا ساعت ۱۶ روز گذشته به قیمت ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان رسید. خریدهای فنی را می‌توان عامل اصلی رشد دیروز دانست.
این روزها نرخ حواله درهم امارات نیز پرنوسان است و دیروز به‌رغم کاهش این نرخ، دلار در بازار تهران مسیر صعودی را در پیش گرفت. اگرچه برخی فعالان بازار ارز باور دارند این بازار به‌طور سنتی در بهمن‌ماه با افزایش فروش‌ها همراه می‌شود، به‌نظر می‌رسد داده‌های تاریخی از چنین ادعایی به‌طور کامل پشتیبانی نمی‌کنند.
 سکه به کانال ۴ میلیون تومان برگشت


بی‌اعتنایی سکه به طلای جهانی
روز گذشته قیمت سکه با وجود رشد ۸/ ۰ درصدی نتوانست به کانال ۵ میلیون تومان بازگردد. سکه طرح جدید ساعت ۱۶ دوشنبه در سطح ۴ میلیون و ۹۹۸ هزار تومان معامله شد. افزایش ۸/ ۰ درصدی نرخ دلار در بازار تهران اهرم صعود قیمت سکه بود. در سوی دیگر طلای جهانی به‌رغم وخامت وضع بیماری کرونا در دنیا روندی نزولی داشت؛ اما سکه با اونس همسو نشد.
طلای جهانی که هفته جدید را در قیمت ۱۵۹۰ دلار آغاز کرد، تا ساعت ۱۶ با کاهش ۶/ ۰ درصدی به ۱۵۷۹ دلار بر اونس رسید. این درحالی بود که عموم کارشناسان افزایش قیمت اونس را انتظار می‌کشیدند. برخی کارشناسان با توجه به فاصله قیمت سکه از ارزش ذاتی آن، انتظار رشد بیشتر قیمت سکه نسبت به دلار را در مسیر صعودی دارند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری