کد خبر: ۴۳۶۷۰
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

بهترین کشورهای جهان برای تحصیل 2020

بهترین کشورهای جهان برای تحصیل در سال 2020 شاید موضوع داغی باشد برای آن دسته از دانشجویان یا حتی دانش آموزانی که سودای مهاجرت تحصیلی و رقم زدن آینده ای درخشان برای خود را در سر دارند. تب مهاجرت امروزه در کشور ما به تعداد قابل توجهی از افراد تسری پیدا کرده است که غالب این افراد جوانان دانشجو هستند.
بهترین کشورهای جهان برای تحصیل 2020
بهترین کشورهای جهان برای تحصیل در سال 2020 شاید موضوع داغی باشد برای آن دسته از دانشجویان یا حتی دانش آموزانی که سودای مهاجرت تحصیلی و رقم زدن آینده ای درخشان برای خود را در سر دارند. تب مهاجرت امروزه در کشور ما به تعداد قابل توجهی از افراد تسری پیدا کرده است که غالب این افراد جوانان دانشجو هستند. از طرفی به جرئت می توان گفت که مهاجرت تحصیلی آسان ترین راه مهاجرت علی الخصوص به کشور های top و مترقی جهان است. اما سوال اینجاست که مهاجرت تحصیلی به چه کشورهایی می تواند بهترین گزینه برای رقم زدن آن آینده روشن و درخشان باشد؟
پر واضح است که شرایط مالی، رشته یا مقطع تحصیلی، علایق کاری و اهداف هر متقاضی مهاجرت تحصیلی متفاوت است و نمی توان برای همه اشخاص یک کشور را بعنوان « بهترین گزینه برای مهاجرت تحصیلی در سال 2020 » معرفی نمود یا به اصطلاح عامیانه یک نسخه را برای همه پیچید؛ اما می توان با آگاهی و شناخت از فاکتور ها و ریز فاکتور هایی ، بهترین کشورهای جهان برای تحصیل و مناسب ترین گزینه را بر اساس شرایط شخصی خود انتخاب نمایید.شرایط مالی دانشجو
به جرئت می توان گفت که به زعم بسیاری از افراد مهمترین فاکتور در پروسه مهاجرت تحصیلی وضعیت و شرایط مالی دانشجو و میزان پولی است که حاضر است برای مهاجرت تحصیلی خود پرداخت نماید. هزینه های مهاجرت تحصیلی به سه بخش تقسیم می شوند :

شرایط مالی دانشجو

شرایط دریافت بورسیه و کار دانشجویی برای پوشش هزینه های مهاجرت تحصیلی

زبان رسمی کشور مورد نظر یا زبان دوره تحصیلی

امکان اخذ ویزای همراه در مهاجرت تحصیلی

رنکینگ دانشگاههای جهان

موقعیت کار پس از تحصیل

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل


هزینه های اخذ پذیرش و ویزا
این قبیل هزینه ها در واقع هزینه های مربوط به آماده سازی متقاضی برای مهاجرت تحصیلی است. این هزینه ها شامل هزینه های اخذ مدرک زبان ، هزینه های اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر، هزینه های اخذ ویزا، بلیط هواپیما و ... می باشد و بعنوان انرژی اولیه به جهت استارت مهاجرت تحصیلی به نام برده می شوند. در این میان کشورهایی هستند که برای شروع فرآیند تحصیل نیازی به مدرک زبان ندارند، بعنوان مثال تحصیل در کشور فنلاند بویژه در مقطع لیسانس نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد. به جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید عبارت « تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان + ملک پور »‌ را سرچ کنید تا اطلاعات آن به طور کامل در اختیار شما قرار گیرد.
از جمله مهم ترین هزینه های اولیه ، نشان دادن میزان تمکن مالی به سفارت است که باید با پرینت حساب بانکی به آفیسر صدور ویزا ارائه شود. به طور کلی یک فرمول برای میزان تمکن مالی وجود دارد :
هزینه یک سال شهریه تحصیلی + هزینه های زندگی دانشجویی برای یک سال
شما بمنظور متقاعد کردن سفارت باید این مبلغ را به مدت حداقل 3 تا 6 ماه در حساب بانکی خود داشته باشید که عمدتا باید منبع این پول مشخص باشد تا ویزای تحصیلی خود را اخذ نمایید.
2. شهریه تحصیلی
تحصیل در برخی از کشور ها رایگان است و در برخی دیگر دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه هستند. از جمله کشورهایی که تحصیل در آنها رایگان است می توان به آلمان ، اتریش ، نروژ و فرانسهاشاره کرد. لذا بر اساس فاکتور هزینه ها شما مایل باشید که مقصد تحصیلی خود را در بین این کشور ها انتخاب کنید، در واقع بهترین کشور جهان برای تحصیل مطابق شرایط شما این گزینه ها می باشند.
3.  هزینه های زندگی دانشجویی
پس از پرداخت هزینه های اولیه و اثبات میزان تمکن مالی ، هزینه های زندگی دانشجویی مهمترین فاکتور در بحث مهاجرت تحصیلی برای بسیاری از افراد است. هزینه ها و مخارج زندگی در برخی از کشورها بسیار گران و در برخی از کشورها مقرون به صرفه است. در این میان تحصیل در مجارستان در بین کشورهای اروپایی بسیار گزینه خوبی است. زیرا مجارستان از جمله ارزان ترین کشورها در بین کشورهای اروپایی است و یک دانشجو حتی با 500 تا 700 یورو در ماه می تواند مخارج زندگی دانشجویی خود ( از جمله خوراک، پوشاک، مسکن، لوازم و کتب درسی، تفریحات و ... ) را تأمین نماید. از طرفی تحصیل در مجارستان می تواند پلی باشد برای دستیابی به ادامه تحصیل در کشورهای top تر و حتی اقامت بعد از تحصیل و کار در بهترین کشورهای جهان.
عضویت درکانال تلگرام
نظر شما