کد خبر: ۴۳۸۱۳
تعداد بازدید: ۴۲۰
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
وزیر نفت گفت: روزهای به یاد ماندنی پیروزی انقلاب هیچ وقت فراموش نخواهد شد چرا که برای ملت ایران معنای بسیار ویژه ای دارد.
به گزارش تجارت امروز؛ «بیژن نامدار زنگنه» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: خیلی کسان بودند که در این دوران ۴۱ ساله پس از انقلاب فداکاری های بسیار زیادی برای کشور کردند و باید سرتعظیم در برابر فداکاری های آنان فرود آورد.

وی همچنین اظهارداشت: کشور امروز در جهت آنچه که ترسیم شده و لازم است ملت ایران روی پای خود بایستد به شدت از سوی دولت و حاکمیت در حال پیگیری است.

وزیر نفت گفت: وضعیت کشور امروز در حوزه های مختلف به خصوص فرآورده های نفتی، پتروشیمی، ظرفیت سازی در صنایع پائین دست نفت و گاز، ساخت تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت، احداث واحدهای پالایشگاهی و بسیاری موارد دیگر به هیچ وجه با اوائل سال های پیروزی انقلاب قابل قیاس نیست.

وی در ادامه افزود: این دستاوردها مرهون جانفشانی شهیدان، جانبازان، ایثارگران و مجاهدت های شبانه روزی و خستگی ناپذیر ملت ایران است.

نامدار زنگنه اظهارداشت: این دستاوردهای بزرگ را ضمن حفظ وصیانت باید به معنای واقعی با تعامل سازنده بین المللی و بهره گیری از تجارب جهانی ارتقا بخشید.

وی ادامه داد: استقلال کشور هیچ منافاتی با برون گرایی ندارد و این مهم در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به خوبی تجلی یافته است.

وزیر نفت به رادیو اقتصاد یادآورشد: دو مولفه کلیدی این اقتصاد یعنی «درون زا» و «برون نگر» بودن است که همگان باید سیاست مزبور را به معنای واقعی در کشور دنبال کنند چون بسیار راهگشاست.

«حماسه خودباوری» ویژه برنامه ای به مناسبت ایام الله ۲۲ بهمن است که امروز سه شنبه از ساعت ۸ صبح به مدت ۲۴۰ دقیقه به صورت زنده از رادیو اقتصاد پخش می شود علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری