کد خبر: ۴۳۸۱۹
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
خط توليد فريم داشبورد خودروي دنا در شركت ماشين ابزار با حضور نائب رئيس هيات مديره ايران خودرو و امام جمعه هشتگرد به بهره برداري رسيد.
حسن وفادار نايب رئيس هيات مديره ايران خودرو در مراسم افتتاح اين خط توليد كه مزين به نام سردار دل ها شهيد حاج قاسم سليماني بود، ضمن اشاره به اجراي برنامه هاي منسجم ايران خودرو در راستاي اجراي سياست هاي خودكفايي از افزايش تيراژ توليد در ماه اخير در اين شركت خبر داد.
وي با بيان اينكه با اجراي نهضت داخلي سازي قطعات، توليد در شركت هاي قطعه سازي افزايش يافته است، عنوان كرد :با تداوم روند داخلي سازي ضمن افزايش شمارگان توليد در شركت هاي خودرو سازي باعث ايجاد اشتغال و احياي قطعه سازان شده است .
وفادار گفت: در شش ماه اخیر با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اتکا به تولید داخل، این شركت با خودکفایی در تولید قطعات خودرو توانسته روزانه بیش از ۲ هزار دستگاه خودرو تولید کند.
وي اظهار كرد: شرکت ایران خودرو، لوکوموتیو صنعت خودروسازی است که با بومی سازی قطعات خودرو در کشور توانسته  ۱۴۰ هزار نفر تعدیل شده‌در زنجيره تامين به كار باز گرداند.
او گفت: در حال حاضر این شرکت توانسته در سال 1398در تولید ۵ خودروی دنا پلاس، پژو پارس اتومات، پژو پارس معمولی، ۲۰۷ صندوقدار و سمند سورن به افزایش سطح کیفی دست یابد.
وفادار با بیان اینکه ايران خودرو، ریالی افزایش قیمت در محصولات توليدي خود نداشته و در تلاش است قیمت تمام شده را کاهش دهد، افزود: این شرکت به دنبال تولید خودرویی با قیمت مناسب است تا زمینه خرید و امنیت را برای مردم فراهم آورد و افزایش های موجود در بازار نتیجه رانت هایی هستند که دلال ها در بازار ایجاد کرده‌اند.
حمیدرضا شاهین‌فر، مدیرعامل شرکت صنایع ماشین‌ابزار ایران خودرو نیز در ادامه با بیان اینکه تولید فریم به عنوان یک تولید استراتژیک در شرکت ماشین‌ابزار ایران‌ خودرو مطرح است ، گفت:  این شرکت توانسته از سه سال گذشته با تولید فریم ۴۰۵، برنامه تولید خود در این حوزه را ارتقا دهد و با ایجاد توانمندی ویژه در این حوزه، خط فریم داشبورد سورن را نیز به انجام برساند و اکنون نیز با رونمایی از  خط فریم داشبورد خانواده دنا این شرکت به زنجیره رسمی سازندگان فریم (IPBEAM) پیوسته است.
مدیرعامل شرکت صنایع ماشین‌ابزار ایران خودرو گفت: با افتتاح خط توليد فريم داشبورد دنا تولید فریم داشبورد دنا اين شركت توانسته است با سرمايه گزاري 10 ميليارد ريالي براي 18 نفر به صورت مستقيم اشتغال ايجاد كندكه در آينده اين تعداد به 25 نفر افزايش خواهد يافت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری