کد خبر: ۴۳۸۳۷
تعداد بازدید: ۴۱۹
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
پس از شکست های سنگین تروریست ها، آنکارا به تکاپو افتاده تا پیشروی های ارتش سوریه را متوقف کند اما با پاسخ کوبنده دمشق مواجه و در میدان نبرد ناتوان شده است.
به گزارش تجارت امروز؛ پس از پیشروی گسترده نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت در جنوب شرق و شرق استان ادلب و جنوب غرب استان حلب، دولت ترکیه جلسات فشرده و مختلفی را با سرکرده های گروهک های تروریستی برگزار کرده است.
دولت ترکیه به هر شیوه ممکن تلاش می کند پیشروی نیروهای سوری و رزمندگان جبهه مقاومت را در استان های ادلب و حلب متوقف و با حمایت های گسترده از گروهک های تروریستی وضعیت را در میدان نبرد تغییر دهد.
ظهر روز دوشنبه (بیست و یکم بهمن ماه) ارتش ترکیه در ادامه ماجراجویی ها در استان ادلب، برای دومین بار مواضع نیروهای ارتش سوریه را با شلیک چندین خمپاره در شهر تازه آزاد شده «سراقب» و شهرک «النیرب» هدف قرار داد.
همزمان با حملات خمپاره ای، نیروهای ارتش سوریه نیز با شجاعت واکنش قاطع نشان دادند و مواضع نیروهای اشغالگر ارتش ترکیه را در فرودگاه «تفتناز» در حومه جنوب شرق شهر ادلب هدف قرار دادند و ۵ تن از نظامیان ترکیه را کشته و شماری دیگر را زخمی کردند.
به گفته یک منبع میدانی، دولت ترکیه تصور نمی کرد که ارتش سوریه به مانند مرتبه قبل (حمله به نظامیان ترکیه در شهرک ترنبه) به حملات خمپاره ای واکنش شدید نشان دهد اما باز هم محاسباتش اشتباه بود و غافلگیر شد.
این منبع میدانی با بیان این که استقرار نیروهای ارتش ترکیه در فرودگاه «تفتناز» برخلاف توافق سوچی بود، افزود: اقدام به موقع ارتش سوریه، مقامات و نظامیان اشغالگر ارتش ترکیه را شوکه کرد و سناریوی حمله به شهر سراقب را به تعویق انداخت.
وی تصریح کرد: با آغاز حملات خمپاره ای ارتش ترکیه، گروهک های تروریستی نیز در حومه شهرک «سرمین» و جنوب فرودگاه «تفتناز» برای حمله و اشغال دوباره شهر «سراقب» و شهرک «نیرب» آماده بودند اما پاسخ قدرتمند نیروهای ارتش سوریه وضعیت را تغییر داد و عملیات گسترده تروریست ها را در روز دوشنبه متوقف کرد.
این منبع میدانی افزود: تروریست ها قرار بود عملیات خود را تحت عنوان «عمیله السلام» با هدف اشغال مجدد مناطق تازه آزاد شده از جمله شهر سراقب با پشتیبانی ارتش ترکیه انجام دهند که ناکام ماندند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری