کد خبر: ۴۳۸۹۱
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
مراسم اربعین شهدای مقاومت ویژه شهادت سردار شهید سلیمانی و همراهان‌اش در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد.
به گزارش تجارت امروز؛ حجت الاسلام سید هاشم الحیدری عضو ارشد حشدالشعبی عراق در این مراسم که شامگاه چهارشنبه در شبستان امام خمینی(ره) در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد عنوان کرد: حاج قاسم سلیمانی دارای روحیه مجاهدت و شجاعت و تدبیر و صبر بود، او به راستی برازنده لقب سردار مقاومت است.
عضو ارشد حشدالشعبی عراق افزود: اگر چه دشمنان خبیث، شهید سلیمانی را به شهادت رساندند، اما او همیشه در دل‌ها زنده است و همواره زنده خواهد ماند.
وی تصریح کرد: این شهید بزرگ، از ریاکاری پرهیز می‌کرد و اخلاص زیادی در امور داشت و در مسیر مجاهدت در راه خداوند، خستگی‌ناپذیر بود.
الحیدری بیان کرد: هر چند این شهید دارای روحیه شجاعت بی‌بدیل بود، اما نمی‌توان تنها به بعد نظامی او پرداخت، بلکه او دارای شخصیتی فرهنگی، سیاسی و اجتماعی به شمار می‌رفت.
وی خاطرنشان کرد: او در هر صحنه‌ای به مقابله با استکبار و تروریست‌های جهانی می‌پرداخت و یک قهرمان بدون مرز بود که در مناطقی چون پاکستان، سوریه، افغانستان، عراق، لبنان و یمن در مقابل دشمن ایستادگی کرد.
عضو ارشد حشدالشعبی عراق اظهار کرد: ما امنیت عراق و منطقه را مدیون ایران و خون شهیدان همچون حججی‌ها و سلیمانی‌ها می دانیم و اجاره نمی‌دهیم رهبرمان تنها بماند و داستان کربلا یک بار دیگر تکرار شود.
وی گفت: شهید سلیمانی، شخصیتی ولایت‌مدار و مطیع محض امام خامنه ای بود، حاج قاسم با تبعیت از تدابیر حکیمانه رهبر انقلاب، هنگامی که داعش به سوریه حمله کرد وارد صحنه و کارزار شد و امنیت را در منطقه ایجاد کرد.
الحیدری بیان کرد:امروز با تبعیت از امر ولی فقیه، خواستار خروج آمریکایی‌ها از منطقه هستیم، ما رهبر معظم انقلاب را فقیه اهل بیت(ع) زمان می‌دانیم و از ایشان تبعیت می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: آمریکا باید منتظر انتقام سخت باشد و قیمت خون شهید قاسم، تنها یک سیلی به آمریکا نیست، بلکه بهای خون آنها، نابوی اسرائیل و خروج آمریکا از منطقه است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری