کد خبر: ۴۳۹۸۲
تعداد بازدید: ۶۷۴
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای استان تهران گفت: برای نخستین باز در قالب هجدهمین دوره تئاتر زندانیان سراسر کشور، زنان زندانی تئاتر خیابانی اجرا می‌کنند.
به گزارش تجارت امروز ؛  علی اسماعیلی در نشست خبری هجدهمین جشنواره تئاتر زندانهای سراسر کشور که از چهارم تا هفتم اسفند به میزبانی اداره کل زندانهای استان تهران در برج آزادی برگزار می شود، گفت: جشنواره امسال در سه حوزه نمایش صحنه‌ای، خیابانی و نمایشنامه خوانی برگزار می شود.
وی ادامه داد: 23 استان در این جشنواره با 60 اثر شرکت کرده‌اند که با بازبینی آثار ارسال شده، امسال 9 اثر صحنه‌ای، 6 اثر خیابانی و 9 نمایشنامه اجرا می‌شود.
اسماعیلی با اشاره به کارکرد فعالیت‌های فرهنگی و هنری در زندانها گفت: براساس نتایج یک تحقیق، فعالیت‌های فرهنگی و هنری در زندانها علاوه بر کارکرد سرگرمی و فراغتی موجب افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس مددجویان می‌شود.
این مقام مسئول در اداره کل زندانهای استان تهران اظهار کرد: تکرار جرم و بازگشت به زندان برای مددجویانی که فعالیت‌های فرهنگی و هنری انجام می‌دهند 2 درصد و تمایل به صفر دارد.
اسماعیلی تصریح کرد: تعامل گروهی در خلال انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری و تاثیر آن بر بازگشت زندانیان به جامعه مهمتر از تئاتر و آن فعالیت‌های فرهنگی است و هدف آزادی پایدار مددجویان و بازگشت آنان به جامعه است.
وی با بیان اینکه خانواده زندانیان بیشترین مجازات‌ها را متحمل می‌شوند، گفت: سعی داریم آلام و زخم‌های خانواده زندانیان را با بودجه اندک و تدبیر التیام بخشیم. دو هزار و 200 مددجو در قالب 220 گروه هنری و نمایشی در مجموع 9 زندان استان تهران فعالیت می کنند.
اسماعیلی یکی از اهداف جشنواره تئاتر زندانهای سراسر کشور را آزادسازی زندانیان عنوان کرد و افزود: هر مددجو که در این جشنواره شرکت کند و واجد شرایط آزادی باشد، با پرداخت دین می تواند آزاد شود. اولویت آزادی با مددجویان زیر 18 سال در کانون اصلاح و تربیت و زندانیان زن در زندان شهرری است.
اسماعیلی گفت: برای جشنواره تئاتر زندانهای سراسر کشور مددجویان از زندانهای استانهای مختلف به تهران آمده‌اند که علاوه بر شرکت در جشنواره دو کارگاه آموزش بازیگری و تئاتر هم برای آنان برگزار می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری