کد خبر: ۴۴۰۱۳
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰
سخنگوی قوه قضاییه گفت: از عموم مردم با هر فکر و سلیقه و هر گرایش سیاسی دعوت می کنم که آگاهانه در انتخابات شرکت کنند و در این مسیر هیچ عذری پذیرفته نیست.
به گزارش تجارت امروز ؛ وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در گام دوم انقلاب بنا بر رهنمود مقام معظم رهبری و فرمایشات ایشان به دنبال ساختن ایرانی قوی هستیم.
اسماعیلی ادامه داد: ایران قوی با حاکمیت قوی و مردمی قوی شکل می گیرد بدین منظور باید دولت قوی، مجلس قوی، قوه قضاییه قوی، نیروهای مسلح قوی، دانشگاه و فرهنگ و اقتصاد قوی داشته باشیم.
سخنگوی قوه قضائیه اظهار داشت: آن چه به عهده قوه قضاییه است این است که در این برهه حساس قوه قضاییه قوی بسازیم.
وی درباره شاخص های ایران قوی افزود: صلابت و اقتدار، تامین امنیت و عدالت برای جامعه، حفظ حرمت و کرامت انسانی، برخوردار از سلامت درون قوه ای و نیز برخوردار از اعتماد و حمایت مردم ویژگی های قوه قضاییه قوی است.
اسماعیلی تصریح کرد: به عبارت ساده، قوه قضاییه قوی یعنی قوه قضاییه مردمی.
وی با اشاره به برخی اقدامات قوه قضاییه در خصوص مردمی بودن گفت: اقدام اخیر قوه قضاییه در تدوین و ابلاغ دستورالعمل مشارکت و همکاری نهادهای مردمی با قوه قضاییه، حضور ریاست قوه قضاییه و اعضای شورای قضایی در مراسم اربعین حاج قاسم سلیمانی به عنوان مردمی ترین قهرمان ملی و بین المللی عصر حاضر، دیدار رییس قوه قضاییه با خانواده های متدین و مظلوم جانباختگان مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی در کرمان، بازدید رییس قوه قضاییه و هیات همراه از زندان زنان، سفرهای متعدد استانی و شنیدن سخنان مردم در دیدارهای مردمی از صیادان بوشهری تا کارگران گمرک و اقشار مختلف مردم در این دیدارها، ٢٠ ساعت کار مستمر در سفر استانی بوشهر بدون وقفه و استراحت هه همه اینها نمونه هایی از فرایند تقویت و توسعه مردمی شدن در قوه قضاییه است.
سخنگوی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: مردم را باور داریم و خود را خدمتگزار مردم می دانیم و در عمل اثبات می کنیم برای مردم شأن و حرکت قائل هستیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری