کد خبر: ۴۴۰۲۹
تعداد بازدید: ۷۳۳
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
پیش‌بینی ورود سامانه بارشی به کشور از امروز
به گزارش تجارت امروز ؛ فریبا گودرزی با اشاره به وضعیت جوی کشور در روز‌های آینده گفت: امروز با ورود سامانه بارشی در نوار غربی دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی بارش برف و باران پیش بینی می‌شود.
وی با بیان اینکه برای برخی مناطق جنوب غرب بارش به صورت رگبار، رعد و برق و همراه با وزش باد شدید پیش بینی می‌شود، افزود: برای دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، البرز، سمنان، قزوین و تهران نیز بارش‌های پراکنده مورد انتظار است.
گودرزی با تاکید بر اینکه فردا سامانه بارشی در سراسر کشور تقویت می‌شود، تصریح کرد: این سامانه از فردا بعد از ظهر نیمه غربی، دامنه و ارتفاعات البرز، بخش‌هایی از مرکز، سواحل دریای خزر را نیز در بر می‌گیرد.
کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه پنج شنبه و جمعه برای شرق و حنوب شرق کشور وزش باد‌های شدید توام با گرد و خاک پیش بینی می‌شود، گفت: شدت بارش‌ها در استان لرستان، ارتفاعات البرز در استان‌های تهران، قزوین، ارتفاعات شمال شرق خوزستان، همدان و زنجان و همچنین آب گرفتگی، لغزنگی جاده‌های کوهستانی و کاهش دید و معابر شهری مورد انتظار است.
وی ادامه داد: جمعه بارش‌ها محدود به دامنه‌های شرقی البرز شده و پس از آن نیز خارج می‌شود.
گودرزی با بیان اینکه آسمان تهران نیمه ابری و همراه با غبار صبحگاهی پیش بینی می‌شود، تصریح کرد: برای ارتفاعات تهران بارش پراکنده برای فردا پیش بینی می‌شود.
کارشناس سازمان هواشناسی کشور یادآور شد: زنجان با دمای منفی ۷ درجه سردترین و بندرعباس با دمای ۲۸ درجه گرم‌ترین مراکز استانی بوده‌اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری