کد خبر: ۴۴۰۵۱
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
استاندار یزد گفت: پیش‌بینی‌های لازم در حوزه پشتیبانی و اجرا برای برگزاری انتخابات اتخاذ شد و با تمهیدات فراهم شده زمینه برای حضور حداکثری مردم در شعبه های اخذ رای فردا ( جمعه) در استان،فراهم است.
به گزارش تجارت امروز؛ ،محمدعلی طالبی در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات استان افزود: به همین منظور برای بررسی میزان آمادگی ستاد و کمیته‌های زیرمجموعه ، از آن بازدید شد.
وی با اشاره اینکه  پیش‌بینی‌های لازم برای برگزاری انتخابات از لحاظ امنیتی، تبلیغات و اطلاع رسانی، پشتیبانی و تدارکات و موضوعات مربوط به روز انجام شد، تصریح کرد: عوامل اجرایی ، پشتیبانی و نیروهای محافظ شعبه های اخذ رای مشخص شدند و آموزش‌های لازم برای اجرای مسوولیت کامل به آنها ارائه شد.
  انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی فردا جمعه برابر دوم اسفندماه  برگزار می‌شود.
استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد، و از چهار حوزه انتخابیه این استان چهار نفر به مجلس شورای اسلامی راه پیدا می کنند.
۲۳۹ نفر برای حضور در انتخابات مجلس در این دوره از استان یزد ثبت نام کردند که ۱۴۷ نفر از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند.
از میان این افراد چهار نفر  برای چهار سال به عنوان نماینده مردم یزد در قوه مقننه حضور دارند که علاوه بر قانونگذاری بر امور جاری در کشور و حوزه انتخابیه خود نظارت دارند.
در انتخابات پیش رو ۷۷۲ شعبه اخد رای برای جمع آوری آرای مردم در ۱۰ شهرستان استان در نظر گرفته شد.
مجلس ایران ۲۹۰ نماینده از ۳۱ استان دارد که مطابق قانون اساسی هر یک از اقلیت های دینی شناخته شده نیز نماینده جداگانه در آن دارند.  
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری