کد خبر: ۴۴۱۱۶
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
مصطفی قلی خسروی عنوان کرد: با افزایش شاخص تورم در سال آینده ممکن است قیمت مسکن در سال ۹۹ به طور جزئی گران شود.
به گزارش تجارت امروز ؛ رشد ماهانه قیمت مسکن همچنان در روزهای پایانی سال ۹۸ ادامه‌دار است. طبقه آخرین برآوردهای انجام شده وزارت راه و شهرسازی، قیمت مسکن تهران در بهمن ماه امسال به بالاترین سطح تاریخی خود معادل ۱۴٫۴ میلیون تومان رسیده است و باز هم قیمت مسکن رکورد زد.
تعداد معاملات مسکن در سطح شهر تهران نیز در بهمن ماه با رشد ۲۴٫۳ درصدی همراه بوده و به بیش از ۱۲ هزار فقره رسیده که از خرداد ماه سال گذشته بی‌سابقه بوده است.
قیمت مسکن در بهمن ماه نسبت به دی ماه امسال به طور میانگین ۳٫۷ درصد افزایش و نسبت به بهمن ماه سال گذشته ۴۳٫۱ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که قیمت مسکن در دی ماه نیز بیش از سه درصد افزایش یافته بود. قیمت مسکن تهران در بهمن ماه امسال به بالاترین سطح تاریخی خود رسیده است.
در همین حال، رئیس اتحادیه املاک تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت مسکن در سال ۹۹ مجدد گران خواهد شد؟ گفت: آنچه وزارت راه و شهرسازی مبنی بر افزایش قیمت خانه در بهمن ماه گزارش داده است، واقعیت ندارد. طبق بررسی‌های میدانی ما از سطح بازار و واحدهای صنفی املاک قیمت مسکن در بهمن ماه گران نشده است؛ چرا که با افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها خرید خانه از توان مردم خارج شده است.
مصطفی قلی خسروی در ادامه افزود: با افزایش شاخص تورم در سال آینده ممکن است قیمت مسکن در سال ۹۹ به طور جزئی گران شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری