کد خبر: ۴۴۱۲۱
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
زنگنه : هنوز در مورد سهمیه بنزین نوروز تصمیمی گرفته نشده است/دلیل نوسانات قیمت نفت، ویروس کروناست
به گزارش تجارت امروز ؛ زنگنه وزیر نفت در حاشیه در نشست با رؤسای دانشگاه‌های طرف قرارداد صنعت نفت در حوزه انستیتوهای تحقیقاتی پایین دست دانشگاه‌ها در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر تعیین تکلیف سهمیه بنزین نوروز گفت:در حال حاضر تصمیم گیری دراین باره نشده است.
او در ادامه با اشاره به جلسه روز چهارشنبه در خصوص تصمیم نهایی بنزین نوروز افزود :تا آن روز نمی شود اظهارنظری کرد و ما هم اجرا کننده تصمیمات هستیم و این امر دست ماهم نیست.
وزیر نفت در ادامه با اشاره به مبارزه با کرونا در صنعت نفت افزود:در حال حاضر همه تیم‌های بهداشتی و درمانی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در مراکز چهارده‌گانه در حالت آماده‌باش هستند و با برگزاری کلاس‌های آموزشی برای جمعیت زیر پوشش، توصیه‌های مهم در راستای پیشگیری از این بیماری را ارائه می‌دهند.
اوادامه داد: این سازمان اعلام کرد از همان زمان که شیوع ویروس کرونا برای نخستین بار در ووهان چین دیده شد، برگزاری کلاس‌های آموزشی و توزیع پمفلت‌های مختلف را به‌منظور پیشگیری از این بیماری در برنامه قرار داده بود و اکنون نیز تمام مراکز تابع سازمان در حالت آماده‌باش هستند.
بسیج امکانات در بیمارستان نفت تهران
زنگنه بیان کرد: از ابتدای دریافت اخبار شیوع بیماری کرونا در کشور چین و قبل از اینکه موارد مشکوک به این ویروس در کشور گزارش شوند، همه امکانات و آمادگی‌های لازم برای مقابله با این بیماری در بیمارستان صنعت نفت تهران ایجاد شده است.

وزیر نفت در خصوص راه اندازی امروز سکوی A فاز ۱۳ گفت: امروز شاهد نصب فاز سکوی A فاز ۱۳ پارس جنوبی بودیم که جزو آخرین سکوهای پارس جنوبی است و آخرین سکوی این فاز نیز تا آخر امسال نصب می‌شود.
زنگنه ادامه داد: با نصب آخرین سکوی فاز ۱۳ تا پایان امسال، عملا نصب ۲۷ سکوی فاز پارس جنوبی به پایان می‌رسد.
او گفت: بازار نفت محور گفت‌وگوی تلفنی با وزیر انرژی روسیه بود؛ به اعتقاد او کاهش تولید بیشتر تا پیش از نشست ماه مارس ضروری نیست.
وزیر نفت در خصوص نشست ماه مارس اوپک و حضور خود در این نشست افزود: در نشست ماه مارس اوپک شرکت خواهم کرد و پروازم با «ایران ایر» خواهد بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری