کد خبر: ۴۴۱۳۶
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۰
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان با توجه به تجربه خوب رسانه در خصوص ذائقه مردم می توان از این تجربه استفاده کرد و بهترین جای نشر آثار دفاع مقدس، رسانه است؛ ما می خواهیم تولیدات خود را هدفمند و آن را در سطح کشوری توزیع کنیم.
به گزارش تجارت امروز؛ سرهنگ پاسدار محمود مهدوی فرد، سه شنبه(۶ اسفند) در نشست خبری؛ شهدا را مهمترین آثار دفاع مقدس عنوان و بیان کرد: پس از دفاع مقدس مجموعه های زیادی در خصوص آثار دفاع مقدس کار کردند و اکنون باید از این آثار در مسائل اجتماعی بهره برد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان این اداره کل را متولی شهدای گمنام و چاپ آثار دفاع مقدس دانست و با بیان اینکه نیازمند همکاری و استفاده از تجربه اصحاب رسانه هستیم؛ گفت: هیئت اندیشه ورز نویسندگی را راه اندازی کردیم تا آنچه نیاز مردم است تولید شود.
وی با اشاره به اینکه دایره المعارف دفاع مقدس استان کرمان هنوز تکمیل نشده و همکاری پیشکسوتان و.... را می طلبد، افزود: سه گروه ویژه در این موضوع تشکیل و مصاحبه و مقالات و... در حال پیگیری است.
مهدوی فرد ادامه داد: اصل کار ما ''نشر ارزش های دفاع مقدس'' است زیرا در بحث ''حفظ'' کار شده و حالا بحث رویش و نشر ارزش ها و نکته مهم در روشنگری دفاع مقدس از طریق نشریات و خبرگزاری ها است.
وی با بیان اینکه در استان کرمان شهدای مطرحی داریم و حاج قاسم فرمانده و گل سرسبد آنها است، اظهار داشت: حاج قاسم در مصاحبه خود شهید اکبر موسایی پور و محمدحسین یوسف الهی را معرفی کردند، ببینید چه کنجکاوی درباره این دو شهید در سطح کشور شد و به دنبال آن چقدر کتاب یوسف الهی{حسین پسر غلامحسین} مورد اقبال قرار گرفت.
این مسئول با تصریح به این مطلب که کرمان در بسیاری از موارد جزو اولین ها بوده؛ اظهار داشت: کرمان نخستین کنگره شهدا را برگزار و اولین موزه دفاع مقدس را به همت حاج قاسم و همرزمان او ایجاد و نیز دومین کنگره شهدا را هم بعد از ۲۰ سال برگزار کرد.
مهدوی فرد با افزودن این مطلب که شهدای بزرگی داریم اما در معرفی آنان کوتاهی شده و برای همین نیازمند همکاری اصحاب رسانه هستیم تا از توانمندی آنان برای این امر استفاده کنیم؛ گفت: مقام معظم رهبری در پیام اخیر خود به کنگره شهدای هرمزگان فرمودند «هر یک از شهدای ما یک نماد است» بر این اساس ما در استان کرمان ۶ هزار و ۵۰۰ نماد و الگو داریم که درباره تعدادی از آنها کار شده و بقیه شهدای دفاع مقدس، شهدای امنیت؛ مدافع حرم و...مانده و جا برای کار زیاد است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به تجربه خوب رسانه در خصوص ذائقه مردم می توان از این تجربه استفاده کرد و بهترین جای نشر آثار دفاع مقدس، رسانه است؛ ما می خواهیم تولیدات خود را هدفمند و توزیع آن را در گستره کشوری داشته باشیم و در همین راستا دو کار قبلی را «کنگره ادبیات پایداری» و «حماسه اسوه های صبر و مقاومت(همسران و مادران شهدا)» با قوت دنبال می کنیم.
این مسئول با اشاره به اینکه فایل صوتی کتاب های شهدا با همکاری صداوسیمای مرکز استان از صدای مرکز استان پخش می شود و در این امر به صوت زیبا نیازمندیم؛ تجهیز کتابخانه های عمومی به بخش دفاع مقدس، نرم افزار موبایلی از خاطرات و زندگینامه شهید یوسف الهی و... را از اقدامات قابل ذکر عنوان کرد.
 


وی در پایان اعلام کرد: نمایشگاه عکس از دوران نوجوانی تا شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در حال تهیه است که در نقطه ای از گلزار شهدای کرمان ایجاد می شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری