کد خبر: ۴۴۲۲۱
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در جایگاه‌های سوخت، دستورالعملی از سوی شرکت پخش فرآورده های نفتی صادر شده که بر اساس آن روند سوختگیری باید توسط اپراتورها انجام شود.
به گزارش تجارت امروز ؛ با گسترش ویروس کرونا در شهرهای مختلف کشور دتورالعمل های متعددی در بخش های مختلف برای مقابله با آن ارائه شده است. از آنجایی که مهمترین راه انتقال این ویروس که از راه تماس دست با سطح آلوده است سوختگیری در جایگاه های عرضه بنزین و گاز یکی از موارد انتقال به شمار می رود و باید تدابیری برای آن اندیشیده شود.


بر این اساس شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی راهکارهایی را برای مقابله با این ویروس اعلام کرده است. طبق این دستورالعمل و پیرو اطلاعیه‌های وزارت بهداشت درخصوص همکاری در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به کلیه جایگاهداران توزیع فرآورده مایع و سی‌ان‌جی اعلام شود تا فرآیند سوختگیری و پرداخت در تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت توسط اپراتور جایگاه انجام یا دستکش یکبار مصرف جهت استفاده عموم مردم در دسترس افراد قرار گرفته و فرایند سوختگیری و پرداخت بدون دستکش یکبار مصرف انجام نشود.

همچنین در این اطلاعیه آمده است که نازل‌ها و صفحه رمز کارت سوخت دیسپنسرها و همچنین اماکن عمومی جایگاه (سرویس بهداشتی و...) مستمراً با مواد مناسب ضدعفونی و پایش بهداشتی شود.

در انتهای این اطلاعیه گفته شده که این طرح تا اطلاع ثانوی در تمامی جایگاه‌های کشور لازم‌الاجرا است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری