کد خبر: ۴۴۲۳۲
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
محققان دانشگاه لستر انگلستان با استفاده از یک ماسک تنفسی که برای تشخیص بیماری سل طراحی شده است، ابتلا به کروناویروس جدید را در مدت فقط چند ساعت تشخیص می‌دهند.
«دیلی میل»، این ماسک‌ها به نوارهایی مجهز هستند که قطرات تنفسی فرد را که ممکن است حاوی نشانه‌هایی از عفونت باکتریایی یا ویروسی باشد، جذب می‌کنند. این نوارها در آزمایشگاه‌ آزمایش می‌شوند و نتیجه ظرف چند ساعت مشخص می‌شود، این در حالی است که مشخص شدن تست کرونا به روش‌های فعلی، تا دو روز زمان می‌برد.
محققان دانشگاه لستر معتقدند که آغاز آزمایش این ماسک بر روی مبتلایان به کروناویروس کووید-۱۹ دستکم دو ماه زمان می‌برد. آن‌ها پیش از هر چیز باید این روش را بر روی بیمارانی که به دیگر عفونت‌های ریوی مبتلا هستند، آزمایش کنند تا ثابت شود که این ماسک‌ها به جز سل، قادر به جذب دیگر ویروس‌ها نیز هستند. در این راستا، نتایج به دست آمده از بیماران مبتلا به عفونت‌هایی چون آنفلوآنزا و برونشیت با نتایج نمونه‌های سواب گلو در آن‌ها مقایسه خواهد شد که به دقت بالا شناخته می‌شوند.
این ماسک‌ها در ۹۰ درصد موارد عفونت سل را در بیماران تشخیص می‌دهد و محققان امید دارند که این روش در تشخیص کروناویروس جدید نیز موفقیت آمیز باشد زیرا این بیماری ویروسی ریه‌ها را به روشی مشابه سل آلوده می‌کند.
ویروس تنفسی کووید-۱۹ که تاکنون نزدیک به ۳ هزار قربانی در جهان گرفته است، از طریق قطرات تنفسی ناشی از سرفه و عطسه منتشر می‌شود و از علائم آن می‌توان به تب، سرفه و تنگی نفس اشاره کرد.


  نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری