کد خبر: ۴۴۲۴۱
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تا اوایل امشب ( یکشنبه ۱۱ اسفندماه ) پایداری هوا و تجمع ذرات آلاینده جمعی در شهرهای تهران و کرج ادامه خواهد داشت که کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد.
فریبا گودرزی افزود: امروز یکشنبه سامانه بارشی در شمال غرب فعال است، به تدریج گستره فعالیت‌ آن غرب، جنوب غرب کشور و سپس دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان را فرا خواهد گرفت و در مناطقی از مرکز و شرق کشور نیز بارش پراکنده رخ می دهد.
وی اظهار داشت: در بعدازظهر امروز بارش برف در غرب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، شمال زنجان، کردستان و غرب کرمانشاه شدت خواهد داشت و در اوایل شب با شمالی شدن جریانات جوی بر روی غرب دریای خزر در استان‌های گیلان و غرب مازندران نیز بارش باران و کاهش دما و در ارتفاعات بارش برف آغاز می شود.
وی با بیان اینکه امروز در شمال خوزستان رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و در جنوب خوزستان وزش باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود گفت: دوشنبه با ادامه فعالیت این سامانه در مناطق ذکر شده گستره آن به شمال شرق کشور نیز خواهد رسید و سبب کاهش ۵ تا ۷ درجه ای دما در نیمکره شمالی کشور می شود، بعدازظهر از فعالیت سامانه در نیمه غربی کاسته شده و شدت بارش‌ها در شرق مازندران، گلستان و خراسان شمالی است.
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: سه شنبه و چهارشنبه در شمال شرق و شرق سواحل دریای خزر بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود، در شرق و جنوب شرق نیز بارش پراکنده و وزش باد شدید و در برخی نقاط گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود، پنج شنبه و جمعه در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و در نیمه غربی کشور جوی پایدار همراه با روند افزایشی نسبی دما پیش بینی می‌شود.
وی گفت: دریای خزر از اوایل شب یکشنبه طی روز دوشنبه، خلیج فارس در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه و تنگه هرمز در روز سه شنبه مواج است.
غبار محلی و رگبار در تهران
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران قسمتی ابری همراه با غبار محلی، در بعدازظهر افزایش ابر گاهی وزش باد، شب ابری در بعضی ساعات وزش باد و بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق پیش بینی شده است. کمینه دمای امروز صبح تهران ۹ درجه بالای صفر بود و بیشنه دمای امروز پایتخت به ۱۷ درجه بالای صفر می رسد.
گودرزی گفت: شهرکرد با دمای ۳ درجگه زیر صفر و بندرعباس ۲۸ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری