کد خبر: ۴۴۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
دیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با حضور سرزده در محل پایانه ها و سامانه های اتوبوسرانی از نزدیک بر روند ضد عفونی کردن 5 هزار دستگاه اتوبوس فعال ناوگان اتوبوسرانی پایتخت، شخصاً نظارت می کند.
به گزارش تجارت امروز ؛ مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با حضور سرزده در محل پایانه ها و سامانه های اتوبوسرانی از نزدیک بر روند ضد عفونی کردن 5 هزار دستگاه اتوبوس فعال ناوگان اتوبوسرانی پایتخت، شخصاً نظارت می کند.
مهندس محمود ترفع با اعلام اینکه عملیات شبانه روزی ضد عفونی کردن اتوبوس های پایتخت با دقت انجام می شود؛ گفت: این عملیات در اجرای دستور العمل بهداشتی کنترل محیطی وزارت بهداشت صورت می گیرد و این شرکت با هدف پیشگیری از شیوع بیماری و برای حفظ سلامت شهروندان اقدام به تشکیل ستاد مدیریت بحران نموده و اقدامات کنترلی و پیشگیرانه خود را سازماندهی و اجرایی کرده است.
وی با اشاره به اینکه عملیات ضد عفونی کردن اتوبوس ها، سطوح دارای تماس مشترک از جمله کف، درها، دستگیره ها و صندلی ها به طور شبانه روزی ضد عفونی می شوند، افزود: نشیمن صندلی، دسته های صندلی، چراغ ها، دیواره ها، پنجره ها و نمایشگرها از دیگر سطوحی است که مورد ضد عفونی قرار می گیرند.
ترفع با بیان اینکه ضد عفونی کردن اتوبوس ها بر اساس شیوه نامه اختصاصی کنترل محیطی وزارت بهداشت برای اتوبوس های درون شهری صورت می گیرد، افزود: تلاش کرده ایم تا افرادی که مسئولیت ضد عفونی کردن اتوبوس ها را برعهده دارند، از تجهیزات کامل حفاظت فردی برخوردار باشند و توصیه های بهداشتی را به صورت کامل رعایت کنند.
مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در پایان با تاکید بر اینکه تمام تلاش خود و همکارانش حفظ بهداشت و تأمین سلامت شهروندانی است که اتوبوس را به عنوان وسیله تردد انتخاب می کنند، خاطر نشان کرد: البته از شهروندان عزیز نیز تقاضا می کنیم که هنگام استفاده از اتوبوس ضمن رعایت بهداشت فردی از ملزومات بهداشتی همچون ماسک و دستکش استفاده کرده و در صورت بروز علائم سرماخوردگی، تا جای ممکن از وسایل حمل ونقل عمومی استفاده نکنند.
مهندس محمود ترفع با تاکید بر اینکه این عملیات بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت انجام می‌شود، تاکید کرد: «خط قرمز» شرکت واحد اتوبوسرانی، تامین سلامت شهروندان است و این مهم، جز با حفظ سلامتی همکارانمان به دست نمی‌آید.
گفتنی است، حضور خبرنگاران در سامانه‌های اتوبوسرانی به منظور رصد عملیات ضد عفونی کردن اتوبوس‌های شرکت واحد از طریق حضور و اطلاع مستقیم خبرنگاران از روند این عملیات صورت می پذیرد.
مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از ضد عفونی کردن ناوگان اتوبوسرانی پایتخت بر اساس دستور العمل کنترل محیطی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد و گفت: عملیات ضد عفونی کردن اتوبوس های شرکت واحد با هدف مقابله با گسترش ویروس کرونا از طریق تماس مسافران با سطوح داخلی اتوبوس ها انجام می شود.
مهندس محمود ترفع افزود: نمایندگان مراکز بهداشت جهت کنترل مواد مصرفی و فرایند عملیات ضد عفونی کردن اتوبوس ها در توقفگاه های شرکت واحد مستقر هستند.
به گزارش خبرخودرو، روابط عمومی شرکت واحد ضمن رد ادعاهایی که در فضای مجازی مبنی بر استفاده از جوهر نمک برای ضد عفونی کردن اتوبوس ها مطرح شده بود اعلام کرد برای این مجموعه توجه به حفظ سلامت کارکنان خدوم خود و شهروندان از هر اولویتی بالاتر و مهم تر است و از مردم فهیم تهران درخواست کرد به شایعاتی که این روزها توسط افراد فرصت طلب، جویای نام و احیاناً افرادی که قصد تشویش اذهان و برهم زدن نظم عمومی را دارند توجه نکنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: