کد خبر: ۴۴۲۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
در حالی‌ که شهروندان آمریکایی از بیم ویروس کرونا با هجوم به فروشگاه‌های این کشور در پی خرید ماسک هستند، مقامات وزارت بهداشت ایالات متحده تاکید دارند که افراد سالم برای محافظت از خود در برابر کرونا، نیازی به ماسک ندارند.
به گزارش تجارت امروز ؛ در حالی‌ که شهروندان آمریکایی از بیم ویروس کرونا با هجوم به فروشگاه‌های این کشور در پی خرید ماسک هستند، مقامات وزارت بهداشت ایالات متحده تاکید دارند که افراد سالم برای محافظت از خود در برابر کرونا، نیازی به ماسک ندارند.
به دنبال مرگ دومین آمریکایی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا و ترس شهروندان این کشور و هجوم به فروشگاه‌ها برای خریدن ماسک، مقامات بهداشت این کشور مدام از شهروندان آمریکایی می‌خواهند از خرید ماسک جز موارد ضروری اجتناب ورزند.
به نوشته وبگاه «استرایپس»، یک مقام وزارت بهداشت آمریکا دوشنبه شب به وقت تهران در گفت‌و‌گو  بر لزوم عدم خروج از خانه برای خرید ماسک اشاره کرد و افزود که خرید ماسک کمکی در این مسئله نمی‌کند.
این مقام وزارت بهداشت آمریکا با اشاره انواع ماسک‌های موجود در بازار گفت که تنها آن گروه از افراد باید ماسک بر صورت بزنند که بیمارند و سرفه یا عطسه می‌کنند. «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا نیز با اشاره به این موضوع گفته است که لزومی ندارد مردم با برای خرید ماسک از منازل خود خارج شوند.
«مایکل رایان» از مقامات بخش فوریت‌های پزشکی آمریکا نیز نگرانی خود را از عدم تجهیز کامل کارمندان بخش درمان و بهداشت این کشور در بحبوحه شیوع ویروس کرونا خبر داد.
آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به بیش از ۸۰ نفر افزایش یافته است. نگرانی‌ها در آمریکا درباره عملکرد دولت «دونالد ترامپ» در قبال شیوع ویروس کرونا بالا گرفته و حتی فرماندار ایالت واشنگتن به دلیل خطر شیوع ویروس کرونا وضعیت اضطراری اعلام کرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری