کد خبر: ۴۴۲۹۳
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
یک رسانه غربی می‌گوید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قصد دارد امروز سه‌شنبه در گزارشی جداگانه، ایران را به عدم همکاری در تامین دسترسی به سایت‌های به زعم آنها مشکوک متهم کند.
به گزارش تجارت امروز ؛ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار است امروز سه‌شنبه با انتشار گزارشی ایران را به عدم همکاری در دسترسی به یک یا چند مورد از سایت‌های مورد نظر این نهاد، متهم کند.
البته آژانس که مسئول نظارت بر اجرای برجام است؛ هر ۴ ماه یک بار گزارشی از نحوه پاییبندی ایران ارائه می‌کند و قرار است تازه‌ترین مورد از این گزارش‌ها نیز امروز سه‌شنبه اعلام شود.
اما آن طور که ادعا می‌شود قرار است آژانس علاوه بر گزارش معمول، در گزارشی جداگانه از ایران به دلیل عدم همکاری کلی و نیز ناکامی در تأمین دسترسی به سایت‌های مورد نظر آژانس، گله‌گذاری کند.
به ادعای یک منبع آگاه، هدف از این گزارش، اثبات حضور «رافائل گروسی» مدیرکل جدید آژانس انرژی اتمی است که از اکتبر سال میلادی گذشته با برخورداری از حمایت آمریکا و برزیل، عهده‌دار این مقام شد.
ظاهراً آژانس با استناد به توهمات بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر وجود یک سایت هسته‌ای از پیش اعلام نشده در ایران، خواستار بازرسی از این محل است. حال آنکه برخی منابع می‌گویند شاید آژانس خواستار دسترسی به بیش از یک سایتِ به زعم آنها مشکوک باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری