کد خبر: ۴۴۲۹۷
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف ۱۹۴ هزار و ۷۳۶ عدد لوازم بهداشتی احتکار شده به ارزش سه میلیارد ریال در شهرستان‎های رشت و فومن خبر داد.
به گزارش تجارت امروز ؛ سردار عزیزاله ملکی در گفت‌وگو با خبرنگاران در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر احتکار لوازم بهداشتی در شهرستان‌‎های رشت و فومن، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
این مقام ارشد انتظامی استان افزود: کارآگاهان با انجام تحقیقات نامحسوس و اطمینان از صحت موضوع دریافتند افرادی در شهرستان‌های رشت و فومن ضمن احتکار لوازم بهداشتی، قصد دارند این وسایل را با چند برابر قیمت به مردم بفروشند.
وی با بیان اینکه ماموران پلیس آگاهی با تلاش‌های شبانه روزی سه انبار احتکار لوازم بهداشتی را در رشت و یک انبار را در شهرستان فومن شناسایی کردند، تصریح کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پس از هماهنگی قضائی به همراه نمایندگان تعزیرات حکومتی به محل‌های مورد نظر اعزام شدند.
سردار ملکی تصریح کرد: در بازرسی از این مکان‌ها، ۱۲۹ هزار عدد دستکش، هزار و ۲۲۴ عدد ماسک خارجی، ۵۷ هزار عدد پنبه الکلی و ۷۵۱۲ عدد محلول ضدعفونی کننده کشف شد.
این مقام ارشد انتظامی استان با اعلام اینکه در این راستا چهار متهم دستگیر و به مرجع قضائی معرفی شدند، گفت: کارشناسان ارزش تقریبی اقلام کشف شده را سه میلیارد ریال برآورد کردند.
فرمانده انتظامی استان گیلان در پایان با اشاره به برخورد بدون اغماض پلیس با احتکار کنندگان از شهروندان خواست، ضمن هوشیاری، هرگونه اقدام افراد فرصت طلب مبنی بر احتکار را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری