کد خبر: ۴۴۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
درحالی که مون جایه این رییس جمهور کره جنوبی از وضعیت بحرانی در کشورش به علت شیوع کرونا خبر داده، چین کمترین شمار مبتلایان به این ویروس را در روز سه شنبه به ثبت رسانده است.
به گزارش تجارت امروز ؛  کمیسیون بهداشت ملی چین امروز اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته فقط ۱۲۵ نفر در سراسر چین به کرونا مبتلا شده اند که ۱۱۴ مورد آن در استان هوبی در مرکز این کشور و کانون شیوع بیماری بوده است.
تلفات این ویروس نیز برای نخستین بار از روز ۲۳ ژانویه که استان هوبی در قرنطینه قرار گرفت به پایین ترین میزان رسیده و ۳۱ نفر اعلام شده است.
با این حساب از میان ۹۰ هزار و ۸۹۹ مبتلا در سطح جهان ۸۰ هزار و ۱۵۱ نفرشان در چین هستند.  آمار تلفات کرونا در دنیا به ۳ هزار و ۱۱۶ نفر رسیده و سهم چین در این میان ۲ هزار و ۹۴۳ نفر است.
کمیسیون بهداشت ملی چین می گوید که ۴۸ هزار و ۲ نفر از کل مبتلایان تاکنون درمان شده اند.
شمار مبتلایان در کره جنوبی اما  بشدت افزایش یافته و به ۴ هزار و ۸۱۲ نفر رسیده است و ۲۸ نفر تاکنون فوت کرده اند.
وقتی کره جنوبی روز سه شنبه  از افزایش ۶۰۰ مورد دیگر مبتلایان خبر داد رییس جمهور این کشور گفت که ما با کرونا وارد جنگ شده ایم و کشور در یک مرحله بغرنج و حساس قرار گرفته است.  او گفت که ما به طور مستقیم و غیرمستقیم یک بودجه ۲۵ میلیارد دلاری برای مبارزه با کرونا اختصاص می دهیم.
رییس جمهور کره جنوبی به همه سازمان های دولتی آماده باش ۲۴ ساعته برای تدابیر قرنطینه و اقتصادی در نظر گرفته است.
سازمان بهداشت جهانی امروز اعلام کرد که کرونا هنوز یک بیماری همه گیر نیست و اگر وضعیت تغییر کند این سازمان بی تردید همه گیری آن را اعلام خواهد کرد. این سازمان بخصوص از وضعیت کره جنوبی، ایتالیا، ایران و ژاپن به دلیل شیوع گسترده تر کرونا ابراز نگرانی کرده است.
در بیشتر مناطق چین برای کسانی که از نقاط آلوده به کرونا وارد این کشور می شوند، ۱۴ روز قرنطینه اجباری در نظر گرفته شده است. چین می گوید اگر لازم باشد از ورود برخی از مسافران از کشورهای آلوده به این ویروس جلوگیری خواهد کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری