کد خبر: ۴۴۳۲۷
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
بردستانی با اشاره به اینکه جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و نابودی این بیماری نیازمند همت همگانی می باشد افزود: با توجه به نقش مهم شهرداری ها در مقابله با این بیماری تمام شهرداری‌های استان فعال بوده و عملیات ضدعفونی اماکن عمومی را انجام می دهند.
«حمید بردستانی» روز چهارشنبه (14 اسفند) در گفتگو با خبرگزاری با اشاره به اقدامات صورت گرفته و تدابیر اندیشیده شده توسط شهرداری‌های استان بوشهر در راستای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: تشکیل ستاد مبارزه با بیماری کرونا در شهرداری‌ها، مشارکت جدی و فعالانه با دستگاه‌های اجرایی مرتبط بویژه دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش و همچنین آمادگی و آماده باش کامل شهرداری‌ها و لغو تمامی مأموریت‌ها و مرخصی‌های نیروهای عملیاتی و مرتبط از جمله این اقدامات بوده است.
 
مدیر کل دفتر شهری استانداری بوشهر با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و آموزش در خصوص جلوگیری از شیوع این بیماری خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی وسیع و مناسب و نصب دستورالعمل‌های پیشگیری از بیماری کرونا در اماکن عمومی از دیگر اقدامات شهرداری های استان ببوشهر می باشد.
 
وی با اشاره به انجام مستمرعملیات استریل و پاکسازی مستمر تمامی مکان‌های عمومی استان ادامه داد:  استریل ناوگان تاکسیرانی و حمل و نقل عمومی اتوبوس رانی و همچنین تأمین وسایل و تجهیزات مورد نیاز کارگران شهرداری‌ها و تعویض مرتب وسایل مستعمل نیز از دیگر اقدامات در این راستا می باشد.
 
بردستانی یادآور شد: مراقبت از ساختمان‌های اسکان کارگری و آموزش کارگران نظافت شهری، لغو تمامی جلسات، سمینارها و تجمعات غیرضروری، تمهیدات ویژه و لازم برای تعطیلی تمام روز بازارها و مراکز نگهداری حیوانات و همچنین افزایش سرویس‌های حمل و نقل زباله و اتخاذ تدابیر لازم برای جداسازی و امحاء فوری زباله‌های عفونی نیز از این اقدامات است.
 
مدیر کل دفتر شهری استانداری بوشهر خاطرنشان کرد: تعطیلی تمام آبخوری‌های عمومی، جلوگیری از فعالیت اغذیه فروشان دوره گرد و دست‌فروش و جداسازی سطل، وسایل نظافت و گندزدایی سرویس‌های بهداشتی از وسایل مکان‌های دیگر نیز در این راستا صورت گرفته است.
 
وی ضمن قدردانی از همکاری نیروهای مسلح با دیگردستگاه های اجرای در راستای پیشگیری از شیوع این بیماری اظهار داشت: هماهنگی های لازم با نیروی انتظامی، یگان ویژه، سپاه امام صادق (ع) صورت گرفته که شهرداری‌ها هر لحظه به کمک‌های خودرویی و… نیاز داشت همکاری فوری انجام دهند.
 
بردستانی در ارتباط با اقدامات در مرکز استان نیز اظهار داشت: بنا به مصوبه جلسه اخیر ستاد کرونا، شهر بوشهر به ۴ ناحیه تقسیم بندی شده که شهرداری هر هفته ۲ مرحله ضدعفونی می‌کند.
 
مدیر کل دفتر شهری استانداری بوشهر خاطرنشان کرد:  تمام شهرداری‌های استان فعال هستند و مدارس، ادارات، اماکن مذهبی، عمومی و … را ضدعفونی کرده‌اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری