کد خبر: ۴۴۳۵۷
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
فردی که تسهیلات از بانک دریافت و اکنون فوت کرده است، بدهی‌اش توسط شرکت بیمه پرداخت خواهد شد، البته این امر مستلزم این است که مدت تسهیلات به سررسید نرسیده و سرفصل مطالبات منظور نشده باشد
به گزارش تجارت امروز؛ با فوت اشخاص حقیقی و حقوقی روابط بانک‌ها و مشتریان به پایان می‌رسد و هیچ عملیات بانکی انجام نمی‌شود.
 
بانک با مشتریان حقیقی و حقوقی خود ارتباط مستقیم دارد و برای هر یک از مشتریان مراودات مالی و تجاری در بانک وجود دارد، اما پس از آن که فردی فوت می‌کند، رابطه بانک با او به گونه‌ای دیگر تغییر می‌کند.

با فوت اشخاص حقیقی و حقوقی روابط بانک‌ها و مشتریان به پایان می‌رسد و با اطلاع از فوت عملیات بانکی درخصوص متوفی به پایان می‌رسد و متوقف خواهد شد؛ بنابراین فردی که تسهیلات از بانک دریافت و اکنون فوت کرده است، بدهی‌اش توسط شرکت بیمه پرداخت خواهد شد، البته این امر مستلزم این است که مدت تسهیلات به سررسید نرسیده و سرفصل مطالبات منظور نشده باشد، البته درباره چگونگی پرداخت چک و پس از آن که بانک متوجه شد صاحب حساب فوت کرده است، باید گفت که بدهی چک‌هایی که به تاریخ قبل از فوت متوقی مربوط هستند، در صورت وجود موجودی پرداخت خواهد شد.

البته جای سوال است که وضعیت موجودی حساب‌های مشترک در صورتی که یکی از اعضای آن فوت کند، چه می‌شود؟ که در پاسخ باید گفت: در صورت فوت یکی از شرکای حساب‌های مشترک ابتدا حساب باید بسته شود و تاریخی برای تسویه معین شود و سپس موجودی متوفی به وراث او پرداخت خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری