کد خبر: ۴۴۳۶۱
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
در حال حاضر بسیاری از کارگزاران ثبت‌نام اولیه مشتریان را از طریق دفاتر پیشخوان به انجام می دهند اما طبق قوانین موجود، همین مشتریان برای تحویل گرفتن رمز عبور،تغییر کارگزار ناظر،تغییر مشخصات و مواردی اینچنینی باید به کارگزاری ها مراجعه کنند.
از مسئولین سازمان بورس و ارکان درخواست داریم، ضمن مشورت با افرادی که از نزدیک با سرمایه‌گذاران در تماس هستند، شرایط بحرانی فعلی را به‌عنوان تلنگری فرض کنند تا موانع غیرضروری موجود برای خدمات غیرحضوری در بازار سرمایه رفع شود.

کارشناس بازار سرمایه گفت: از مسئولین سازمان بورس و ارکان درخواست داریم، ضمن مشورت با افرادی که از نزدیک با سرمایه‌گذاران در تماس هستند، شرایط بحرانی فعلی را به‌عنوان تلنگری فرض کنند تا موانع غیرضروری موجود برای خدمات غیرحضوری در بازار سرمایه رفع شود.

مهدی سوری گفت:کارگزاری‌هایی که از نزدیک با تعداد زیادی از مشتریان در تماس هستند و با رفتار عمومی سرمایه‌گذاران آشنایی دارند به‌خوبی می‌دانند که روز قبل از عرضه اولیه، مراجعه افراد برای گرفتن کد بورسی به‌شدت افزایش می‌یابد. لذا از زمان شیوع ویروس کرونا، به‌صورت مکرر از سازمان بورس تقاضا کرده‌ایم که عرضه اولیه شرکت‌های جدید تا مهار شدن این ویروس متوقف شود و کانون کارگزاران نیز در تاریخ پنجم اسفندماه این درخواست را به ریاست سازمان بورس اعلام کرده است.

وی ادامه داد: با وجود این درخواست‌ها و اعلام صریح سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر اینکه تجمعات مهم‌ترین راه انتقال ویروس کرونا است، فردا، چهارشنبه عرضه اولیه هم‌زمان دو شرکت در نمادهای تملت و شصدف خواهیم بود و همین موضوع امروز منجر به تجمع و ازدحام جمعیت زیادی در کارگزاری‌های شد که با هیچ‌یک از موازین و دستورالعمل‌های جهانی و کشوری مبارزه با کرونا همخوانی ندارد.
این کارشناس بازار سرمایه افزود: همچنین با وجود کم کردن ساعت کاری ادارات در شرایط فعلی، زمان برگزاری یکی از این عرضه‌های اولیه از ساعت 7 تا 10 صبح اعلام ‌شده که به‌ ناچار کارکنان کارگزاری‌ها را مجبور خواهد کرد، دو ساعت زودتر از زمان معمول در محل کار حاضر باشند!

به گفته سوری در حال حاضر بسیاری از کارگزاران ثبت‌نام اولیه مشتریان را از طریق دفاتر پیشخوان به انجام می دهند اما طبق قوانین موجود، همین مشتریان برای تحویل گرفتن رمز عبور،تغییر کارگزار ناظر،تغییر مشخصات و مواردی اینچنینی باید به کارگزاری ها مراجعه کنند.

وی خاطر نشان کرد: از مسئولین سازمان بورس و ارکان درخواست داریم، ضمن مشورت با افرادی که از نزدیک با سرمایه‌گذاران در تماس هستند، شرایط بحرانی فعلی را به‌عنوان تلنگری فرض کنند تا موانع غیرضروری موجود برای خدمات غیرحضوری در بازار سرمایه رفع شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری