کد خبر: ۴۴۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
به دلیل شهادت سردار سلیمانی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، تنش نظامی در منطقه خاورمیانه بسیار افزایش یافته است هر چند که خوشبختانه در حال حاضر امکان ندارد تا سومین جنگ جهانی آغاز شود، اما روابط متناقض و درگیری در منطقه اصلا تغییر نکرده است.
به گزارش تجارت امروز؛ روزنامه چوشوی ژاپن نوشت:اقدام تروریستی آمریکا در شهادت سردار سلیمانی یکی از بزرگترین اشتباهات سیاسی در تاریخ ضبط خواهد شد.
،به روزنامه چوشو متعلق به شرکت چوشو که در ۱۵ آوریل ۱۹۵۵ مصادف با ۲۵ فروردین ۱۳۳۴ در استان یاماگوچی تاسیس و به زبان ژاپنی منتشر می شود، در شماره روز چهارشنبه ۷ اسفند ماه ۱۳۹۸ خود با درج مقاله ای با عنوان: "ایران چه کشوری است و ما برای درک متقابل چه چیزی را می توانیم انجام دهیم" به همکاری خود با رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن در دریافت اطلاعات، نشریات ژاپنی رایزنی فرهنگی، تصاویر مورد نظر و ... در تهیه این مقاله اشاره کرد و نوشت: یکی از همکاران شرکت و روزنامه به منظور حضور در مراسم چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سفارت ایران در ژاپن حضور یافت و با برخی از روشنفکران و محققان ایران شناس مصاحبه که در برنامه حضور یافته بودند مصاحبه و گفتگو کرد.
به دلیل شهادت سردار سلیمانی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، تنش نظامی در منطقه خاورمیانه بسیار افزایش یافته است هر چند که خوشبختانه در حال حاضر امکان ندارد تا سومین جنگ جهانی آغاز شود، اما روابط متناقض و درگیری در منطقه اصلا تغییر نکرده است.
یکی از خبرنگاران روزنامه که در روز ملی در مراسم رزیدانس ایران حضور داشت و در محل مراسم روز ملی، تصویر سردار سلیمانی نصب شده است. وی برای مبارزه با تروریسم در منطقه خاورمیانه فعالیت و  مشارکت داشته است، اما آمریکا این سردار ارشد ایران را ترور کرد.
خبرنگار روزنامه در همین ارتباط با یک محقق ایران‌شناس در مراسم گفتگو کرد که گفت: اقدام تروریستی آمریکا در فرودگاه بین المللی بغداد در عراق انجام گرفت در حالی که عراق یک کشور مستقل است و لذا آمریکا به طور کامل خلاف حقوق بین الملل عمل کرده است.
این گزارش به نقل از ایران شناس ژاپنی اضافه کرد: درباره ترور آمریکا و اقدام مخالف حقوق بین الملل برخی کشورها مانند روسیه و چین اعلامیه اعتراض صادر کردند و اقدام تروریستی آمریکا در شهادت سردار سلیمانی به عنوان یکی از بزرگترین اشتباهات سیاسی این کشور در تاریخ ضبط خواهد شد.
از سوی دیگر باید گفت که زنان در جامعه ایران کنونی فرصت کار بیشتری نسبت به زنان ژاپنی دارند. در ایران زنان حجاب را رعایت می کنند و به همین دلیل رسانه‌های ژاپن می گویند دولت ایران زنان را تحت فشار قرار داده است اما این نظر کاملا سوء تفاهم است. مثلا در دولت آقای روحانی، ۳ نفر از معاونین رئیس جمهور خانم هستند و حدود ۶۰ درصد دانشجویان را دختران در ایران تشکیل می دهند.
خبرنگار روزنامه با استفاده از مجلات منتشر شده رایزنی فرهنگی سفارت ج. ا. ایران در ژاپن، درباره اوضاع اجتماعی ایران کنونی مطالبی را دریافت کرد و گزارش نمود.
کشور ایران علیرغم تحریم های اقتصادی آمریکا بر این کشور، بعد از انقلاب اسلامی، توسعه چشمگیری داشته است و به ويژه در کشاورزی، امروز ایران یکی از کشورهای مهم در صادرات محصولات کشاورزی است و در صنعت هم بسیار توسعه یافته است و اولین کشور تولید خودرو در منطقه خاورمیانه و شانزدهمین کشور در جهان رده بندی می شود و در تولید محصولات فناوری نانو هم ششمین کشور در جهان می باشد.
با مقایسه امارات، نرخ وابستگی به تجارت خارجی (صادرات و واردات) در تولید ناخالص داخلی ایران پایین است و این رقم در نرخ وابستگی به صادرات در ایران ۱۹٫۰ در صد و واردات آن ۱۲٫۲ در صد می باشد.
کشور ایران بیش از یکصد سال برای استقلال با کشورهای استعمارطلب اروپایی به ویژه روسیه و انگلیس مبارزه می کرد و بعد از جنگ جهانی دوم به جای انگلیس با استعمار آمریکا مبارزه کرده است.
پیروزی ژاپن در جنگ با روسیه، ژاپن به عنوان امید استقلال کشورهای آسیایی بسیار جایگاه یافت و شاید بعد از این اتفاق بزرگ، ایرانی‌ها کشور ژاپن را بیشتر شناختند و کم کم این کشور را به عنوان دوست نزدیک خود یافتند.
به گفته ایران شناس ژاپنی، از نظر دین اسلام،‌ کشتار غیر نظامیان ممنوع است، لذا بمب اتمی در هیروشیما و ناگازاکی کاملا جنایت است مانند استفاده از سلاح شیمیایی بر علیه غیر نظامیان در ایران هر چند که وقتی که صدام حسین این سلاح‌ها را در جنوب خوزستان بر علیه غیر نظامیان ایران استفاده کرد، دولت آمریکا هیچ اعتراضی نکرد اما ۱۵ سال بعد آمریکا به دلیل داشتن سلاح‌های شیمیایی به کشور عراق و صدام حمله کرد، لذا امروز مردم ایران و عراق به کشور آمریکا اطمینانی ندارند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری