کد خبر: ۴۴۳۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
بدون تردید یکی از عواملی که موجب می شود تا فشار تقاضا از روی یک یا چند خودرو برداشته شود وجود تنوع در بازار خودرو است. تنوعی که همراه با عرضه کافی باشد. سال 99 قرار است با بازار خودرو متنوع تری رو به رو شویم. ایران خودرو قرار است پژو 301 و سایپا هم خودرو سایپا شاهین را به بازار عرضه کنند. عرضه سایپا شاهین و پژو 301 از چند منظر قابل تامل است.
به گزارش تجارت امروز؛ بازار خودرو ایران از سال گذشته تاکنون شاهد توقف تولید خودرو و به تبع آن کوچک شدن تنوع خودروهای قابل دسترس برای متقاضیان بوده است. سال 98 نیز سال جذابی از نظر عرضه محصولات جدید نبود. اما به نظر می رسد قرار است سال 99 سال بهتری برای صنعت و بازار خودرو کشور باشد. در میان خودروهایی که قرار است سال آینده به بازار بیایند دو خودرو اهمیت بیشتری دارند. پژو 301 و سایپا شاهین دو خودرویی هستند که احتمالا توجه بیشتری را به خود جلب خواهند کرد.
 
پژو 301 و سایپا شاهین در شرایطی قرار است سال آینده به بازار عرضه شوند که چشم انداز دقیقی در خصوص قیمت آنها نمی توان ارائه داد. قیمت هایی در حد گمانه زنی در رسانه ها مطرح شده اما باتوجه به وضعیت قیمت خودرو در بازار فعلا نمی توان اظهار نظر قابل تاملی در خصوص کلاس قیمتی این دو خودرو ارائه داد. به عنوان مثال در تیر ماه امسال کارشناسان پیش بینی قیمت 200 تا 220 میلیون تومان را برای پژو 301 داشتند اما اکنون خودروهایی به مراتب پایین تر از پژو 301 به قیمت 200 میلیون تومان در بازار رسیده اند.
پژو 301 عطش یک محصول به روز

پژو 301 قرار بود چند سال قبل به مرحله تولید برسد. اما اعمال تحریم علیه صنعت خودرو ایران و رفتن پژو موجب شد تا کار تولید و عرضه این خودرو به طول انجامد. اگر مدل 407 را ندیده بگیرم بازار خودرو ایران همواره از محصولات پژو استقبال کرده است. برای بسیاری پژو 301 تجلی ورود یک محصول به روز به بازار خودرو کشور است. همچنین مصرف کننده اعتماد نسبی قابل توجهی به برند پژو در ایران پیدا کرده است. از سوی دیگر طراحی پژو 301 به گونه ای است که می تواند بسیاری به سوی این خودرو جذب کند. به همین دلیل قابل پیش بینی است که استقبالی که از پژو 2008 به عمل آمد از پژو 301 نیز بشود. در این شرایط اگر قیمت این خودرو در کارخانه به صورت دستوری تعیین شود، شاهد اختلاف قیمت زیاد آن با قیمت بازار خواهیم بود.

سایپا شاهین تجربه آپشن در خودرو داخلی
خودروهای داخلی پرتیراژ اغلب محصولاتی ساده هستند که پیشینه بسیاری از آنها مانند پراید و پژو 405 و پژو پارس به قرن قبل باز می گردد! به همین دلیل چندان از آپشن ها رفاهی در آنها خبری نیست. سایپا شاهین که پیش از آن سایپا رهام نام داشت، اولین خودرو تولید داخل است که رنگ و بوی آپشن را نیز در خود دارد. از سوی دیگر طراحی این خودرو جوان پسند و چشمنواز است. این دو می توانند برگ برنده سایپا شاهین در بازار خودرو باشند. امیدواری دیگر این است که با توجه به سطح داخلی سازی آن احتمالا از تیراژ تولید قابل توجهی نیز برخوردار باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری