کد خبر: ۴۴۳۹۸
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
با شیوع بیماری کرونا در چین، میزان تقاصا برای نفت کاهش چشمگیری داشته و قیمت نفت تحت تاثیر این کاهش تقاضا، افت محسوسی داشت است.
به گزارش تجارت امروز؛ عدم توافق در نشست اخیر اوپک قیمت نفت را با کاهش محسوسی مواجه کرده و بسیاری از کارشناسان روند قیمت نفت را نزولی پیش بینی کرده اند.

در نشست اخیر اوپک اعضای این سازمان کاهش میزان تولید نفت را در دستور کار قرار داده بودند و بسیاری از کشور‌ها نسبت به کاهش تولید در پایان ماه مارس ابراز امیدوار کردند.

اما در نشست اوپک شرایط به گونه دیگر رقم خورد و به دلیل عدم توافق روسیه و عربستان، کاهش تولید تنها در ماه مارس ادامه خواهد یافت و پس از آن محدودیت‌های تولیدی برداشته خواهد شد.

پس از مشخص شدن نتیجه جلسه اعضای اوپک واکنش بازار به این موضوع قابل پیش بینی بود به گونه که قیمت نفت بیشتر افت را طی ۱۱ سال گذشته تجربه کرد.

این کاهش قیمت نفت در حالی اتفاق می‌افتد که فصل سرما رو به پایان است و میزان تقاضا مانند سال‌های گذشته در فصل گرم سال با کاهش محسوسی مواجه خواهد شد.
مازاد عرضه نفت در بازار 
رضا کریمی کارشناس حوزه انرژی اظهار کرد: عدم توافق در جلسه اوپک قیمت نفت را به طور محسوسی کاهش خواهد داد و بازار نفتی با مازاد عرضه بیشتری مواجه است.

این کارشناس حوزه انرژی تصریح کرد: مازاد عرضه نفت در بازار قیمت‌ها را با سیر نزولی مواجه کرده است و آن طور که شاهد هستیم قسمت نفت وارد کانال ۴۰ دلار شده که این موضوع طی سال‌های اخیر بی سابقه بوده است.

وی افزود: قیمت نفت تابعی از عرضه و تقاضا است و در صورت وجود مازاد تولید قیمت نفت کاهش می‌یابد و حتی امکان دارد به زیر ۴۰ دلار نیز برسد.

کریمی بیان کرد: کاهش قیمت نفت برای تولید کنندگان نفتی خبر خوشایندی نیست و مصلحت ایجاب می‌کند تا برای کاهش عرضه نفت توافق صورت گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: