کد خبر: ۴۴۴۲۲
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
آنطور که وزارت آمار هند اعلام کرده است بخش بزرگی از این کاهش رشد مربوط به افزایش تنش ها در سطح جهانی بوده است.
به گزارش تجارت امروز؛  کاهش محسوس صادرات و واردات باعث شد تا رشد اقتصادی پنجمین اقتصاد بزرگ جهان در سه ماهه منتهی به دسامبر به تنها ۴.۷ درصد برسد که در طول هفت سال اخیر بی سابقه بوده است.
طی این مدت میزان صادرات هند ۵.۵ درصد و میزان واردات این کشور نیز ۵.۲ درصد کاهش پیدا کرده است. از سوی دیگر اما بالاترین رشد مربوط به بخش املاک با ۷.۳ درصد و ارتباطات با ۵.۹ درصد بوده است.
 متوسط رشد اقتصادی هند در سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ معادل ۷.۷ درصد بوده است که سریع‌ترین نرخ رشد اقتصادی در بین اقتصادهای بزرگ جهان محسوب می شود. رشد اقتصادی هند در سه ماهه دوم سال گذشته ۸ درصد بود. آخرین بار در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۳ رشد ۴.۳ درصدی به ثبت رسیده بود.
هم چنین میزان ذخایر ارزی هند برای بیست و دومین ماه متوالی افزایشی بوده تا جایی که تا پایان ماه فوریه، حجم ذخایر ارزی هند به ۴۷۶.۱۲ میلیارد دلار رسید که در طول تاریخ این کشور بی‌سابقه بوده است.
بانک مرکزی هند در گزارش خود اعلام کرده است که افزایش ۳.۲۱ میلیارد دلاری ذخایر ارزی هند در ماه فوریه در مقایسه با ماه قبل بیش از همه تحت افزایش موجودی ارزهای مختلف رقم خورده است.
طبق اعلام بانک مرکزی هند، دلار کماکان بیشترین سهم را از سبد ذخایر ارزی این کشور دارد و پس از آن نیز یورو، پوند و ین ژاپن بیشترین سهم را از ترکیب ذخایر ارزی بانک مرکزی هند داشته‌اند. همچنین هند در ابتدای سال ۲۰۲۰حدود ۲۹.۱۲۳ میلیارد دلار ذخایر طلا داشته است که این رقم در مقایسه با ماه قبل ۳۴۴ میلیون دلار افزایش داشته است. هند همچنین ۱.۴۳ میلیارد دلار ذخیره ارزی به شکل حق برداشت مخصوص از صندوق بین المللی پول دارد.
از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۹ هند به طور متوسط ۲۲۹ میلیارد و ۱۹۱ میلیون دلار ذخایر طلا و ارز در اختیار داشته است که بالاترین رقم ذخایر ثبت شده طلا و ارز هند مربوط به ژانویه ۲۰۲۰ با ۴۶۱.۲۱  میلیارد دلار و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به سپتامبر ۱۹۹۸ با ۲۹۰ میلیارد و ۴۸ میلیون دلار بوده است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری