کد خبر: ۴۴۴۲۵
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
دونالد ترامپ بامداد سه شنبه در سخنانی در کاخ سفید تصریح کرد به قانون گذاران فشار می‌آورد تا در صورت شیوع ویروس کرونا و افزایش نگرانی‌های اقتصادی و تاثیر آن بر بازار سهام، به کارگران روز مزد کمک کنند.
به گزارش تجارت امروز؛ رییس جمهوری آمریکا برای مقابله با تاثیر ویروس کرونا بر اقتصاد این کشور و کاهش سهام بازارهای تجاری، از ارائه بسته‌های حمایتی به کارگران این کشور خبر داد.  

ترامپ از ارائه سبد حمایتی به کارگران از طریق محرک‌های اقتصادی از جمله کاهش مالیات حقوق و دستمزد و دادن وام به کسب و کارهای کوچک سخن گفت.  

وی افزود، روز سه‌شنبه در دیدار با سنا و قانونگذاران مجلس نمایندگان درباره اقدامات "تسکین اساسی" برای کاهش تأثیر ویروس کرونا گفت‌وگو خواهد کرد.  

کاخ سفید همچنین از ترس گسترش ویروس کرونا مرخصی کارکنان را افزایش داده است.  

سخنان ترامپ در مورد کاهش تاثیر ویروس کرونا بر اقتصاد آمریکا در حالی بیان شد که افت ۷ درصدی شاخص‌های بورس نیویورک در دقایق نخست داد و ستدهای امروز (سه شنبه) موجب توقف کوتاه مدت معاملات بازار سرمایه آمریکا شد، رخدادی که از اوج بحران مالی سال ۲۰۰۸ تاکنون بی‌سابقه بود.  

همچنین شاخص اِس‌اَندپی‌۵۰۰ (S&P۵۰۰) که میانگین قیمت سهام ۵۰۰ شرکت برتر بورس نیویورک را نشان می‌دهد، با گذشت حدود ۳۴ دقیقه از شروع معاملات وال‌استریت ۲۰۸ واحد معادل ۷ درصد سقوط کرد، رخدادی که برای نخستین بار پس از دسامبر ۲۰۰۸، موجب توقف ۱۵ دقیقه‌ای خرید و فروش‌ها شد.  

همزمان قیمت جهانی نفت نیز تحت تاثیر افت رشد اقتصادی جهان و بی‌نتیجه بودن تلاش عربستان برای جلب توافق کشورهای اوپک پلاس به رهبری روسیه برای کاهش تولید نفت شدیدترین سقوط روزانه خود در ۲۹ سال گذشته را تجربه کرد و با ثبت نرخ ۳۲ دلاری به پایین‌ترین حد در چهار سال گذشته رسید.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری