کد خبر: ۴۴۴۲۸
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
پمپئو در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما به شدت با هرگونه اقدام برای ایجاد دولت موازی و هرگونه استفاده از زور برای حل اختلافات سیاسی مخالف هستیم.
به گزارش تجارت امروز؛ وزیر امورخارجه آمریکا روز سه شنبه با توجه به تحولات سیاسی در کابل گفت که واشنگتن به شدت مخالفت ایجاد دولت موازی در افغانستان است.
مایک پمپئو با توجه به برگزاری دو مراسم تحلیف ریاست جمهوری جداگانه توسط اشرف غنی و رقیب انتخاباتی‌اش عبدالله عبدالله گفت: ایالات متحده با هرگونه تلاش برای ایجاد دولت موازی در افغانستان مخالف است. 
پمپئو در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما به شدت با هرگونه اقدام برای ایجاد دولت موازی و هرگونه استفاده از زور برای حل اختلافات سیاسی مخالف هستیم. 
محمداشرف غنی و عبدالله عبدالله روز دوشنبه یکی در کاخ ریاست جمهوری و دیگری در کاخ سپیدار مراسم تحلیف ریاست جمهوری را به طور جداگانه و همزمان در حضور هواداران، مقام‌ها و شخصیت‌های مختلف داخلی و خارجی انجام دادند. 
این اولین بار است که هر دو نفر ادعای پیروزی کرده و مراسم تحلیف در فاصله چندصد متری هم با مهمانان داخلی و خارجی مراسم تحلیف برگزار می‌کنند. 
مردم افغانستان این وضعیت را نگران کننده دانسته و تأکید دارند که رهبران دولت افغانستان موفق به حل بن بست انتخاباتی نشده و اکنون کشور را بسوی بحران می‌برند. 
اختلاف‌ها پس از آن میان اشرف غنی و عبدالله به اوج خود رسید که کمیسیون انتخابات محمداشرف غنی را در روز ۲۹ دی ماه برنده این رقابت‌ها اعلام کرد، اما عبدالله عبدالله این نتیجه را رد کرده و آن را تقلب خوانده و از پذیرفتن آن سرباز زد. 
عبدالله پس از آن اعلام کرد که براساس آرای پاک برنده انتخابات است و بر این اساس نتیجه اعلام شده را نمی‌پذیرد و خود دولت فراگیر تشکیل خواهد داد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری