کد خبر: ۴۴۴۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۱
فریدون همتی شب گذشته(۲۰ اسفندماه) در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان، عنوان کرد: با هدف تامین کالاها و محصولات بهداشتی مورد نیاز برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در هرمزگان، واردات این کالاها از طریق بنادر استان در حال پیگیری است.
به گزارش تجارت امروز؛ استاندار هرمزگان گفت: تولید و واردات کالاهای بهداشتی در راستای تامین نیاز استان هرمزگان برای پیشگیری از بیماری کرونا در حال پیگیری و انجام است، تا به سرعت بتوانیم این اقلام مورد نیاز از جمله ماسک و انواع ژل های ضد عفونی کننده را وارد بازار استان کنیم.
وی ادامه داد: در این راستا از توانمندی‌های مجموعه اتاق بازرگانی، تجار، بازرگانان، لنج داران و مجموعه بنادر استان هرمزگان استفاده می‌شود تا کالاهای بهداشتی مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی استان، خریداری و وارد استان شود.
استاندار هرمزگان افزود: در کنار واردات، رویکرد اصلی ما پیگیری راه اندازی خطوط تولید بخش زیادی از این محصولات در استان است تا به سرعت بتوانیم این اقلام مورد نیاز از جمله ماسک و انواع ژل های ضد عفونی کننده را وارد بازار استان کنیم.
همتی تصریح کرد: مجموعه بازرسان و اداره کل تعزیرات حکومتی استان نیز نظارت دقیق بر بازار داشته و قیمت‌ها را کنترل کنند.
وی اظهار کرد: در این شرایط با توجه به نیاز جامعه به کالاهای بهداشتی، باید از سوی نیروها و دستگاه‌های مسئول برخورد قانونی با احتکارکنندگان و قاچاق این محصولات صورت گیرد.
استاندار هرمزگانخاطرنشان کرد: هماهنگی خوبی میان دستگاه های اجرایی، نظارتی، قضایی، انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی استان وجود دارد تا بتوانیم نیازهای مردم در این شرایط را به خوبی تامین کنیم.
همتی کنترل ورودی های استان در راستای سیاست حفظ سلامت مردم را مورد تاکید قرار داد و افزود: نصب چادر در تمامی پارک ها به ویژه در سواحل ممنوع است و در ورودی های استان غربالگری برای پیشگیری از بیماری کرونا با کنترل و مراقبت شدید، صورت می‌گیرد.
وی با تاکید بر اینکه در استان هرمزگان گردشگر پذیرفته نمی شود، بیان کرد: هیچ‌گونه خدماتی به گردشگران در این استان ارائه نمی‌شود که از جمله آن عدم ارائه خدمات برای انتقال خودروی گردشگران از بنادر پل و چارک به جزایر قشم و کیش است.
استاندار هرمزگان گفت: تمامی این تدابیر و سیاست ها برای حفظ سلامتی مردم است و از همه هموطنان می‌خواهیم تا برای پیشگیری از بیماری کرونا به طور جدی از تردد غیرضروری خودداری کنند.
همتی اضافه کرد: مردم شریف هرمزگان در درون شهرها تردد غیرضروری، تجمع و ازدحام نداشته باشند و برای حفظ سلامت خود و دیگران در خانه بمانند و همچنین از مسافرت‌های درون استانی و برون استانی، اجتناب کنند.
استاندار هرمزگان اضافه کرد: مبارزه موثر و شکست ویروس کرونا با همکاری همگانی میسر می‌شود و از همه مردم می‌خواهیم اصول بهداشتی را رعایت کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری