کد خبر: ۴۴۵۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
نوبخت گفت:در هفته گذشته بالغ بر ۵۳۰ میلیارد تومان به عنوان تنخواه در اختیار ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار گرفت.
به گزارش تجارت امروز؛ محمدباقر نوبخت گفت: برای اینکه ستاد ملی مبارزه با کرونا در بخش‌های محدودتری زمینه خدمت را فراهم کند ۴۰۰ میلیارد تومان به ستاد فرماندهی تهران اختصاص پیدا کرد تا بتواند هم تجهیزات لازم و هم بخشی از معوقات کارانه‌هایی را که برای همکاران داشت تأمین کند.

نوبخت به اختصاص اعتبار لازم برای استان‌ها هم اشاره داشت و افزود: در حد ۴۸۰ میلیارد تومان دیگر برای تعداد دیگری از دانشگاه‌ها در استان‌ها هم مورد توجه قرار گرفت.

وی گفت: دو دانشگاه قم و گیلان هم باید مورد توجه قرار می‌گرفت که در قم برای اینکه بیمارستان امیر المؤمنین به اتمام برسد اعتبارات مورد نیاز در حد ۶۰ میلیارد تومان اختصاص پیدا کرد.

نوبخت بیان کرد: برای تجهیزات موردنیاز به ویژه البسه برای همکاران کادر درمانی هم ۱۰۰ میلیارد تومان به استان قم اختصاص یافت.

مطابق اظهارات وی برای اینکه دو بیمارستان تالش و لنگرود در استان گیلان هم به اتمام برسد اعتبارات پرداخت شده است.

نوبخت در ادامه گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان هم برای اینکه پاداشی نسبت به کادر درمانی در بخش کرونا داشته باشیم پرداخت شد.

به گفته وی برنامه‌ریزی سازمان بر این است که بتوان تا پایان سال ۴ هزار میلیارد تومان دیگر به بیمه سلامت پرداخت کنیم تا سازمان بتواند به معوقاتی که برای کارانه‌های کادر درمانی در بخش دانشگاه‌ها وجود دارد اقدام کند.

نوبخت افزود: ماه گذشته بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان از این بدهی که سازمان تأمین اجتماعی به بیمه سلامت داشت و بیمه سلامت هم به دانشگاه‌ها داشت تعدیه شد.

وی از پرداخت ۴ هزار میلیارد تومان تا پایان اسفند به بیمه سلامت خبر داد و گفت: با این مبلغ می‌توان بخش بزرگی از معوقات کارانه‌ها هم پرداخت شود و البته حقوق پرسنل هم پرداخت می‌شود.

نوبخت بیان کرد: با این ارقامی که به دانشگاه‌ها داده شده تسویه مطالبات مربوط به کارانه‌ها هم صورت خواهد گرفت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری