کد خبر: ۴۴۵۲۲
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
جمعی از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در نامه ای به رییس جمهوری خواستار تعطیلی ادارات و مراکز دولتی و خصوصی تا ایجاد شرایط عادی جهت جلوگیری از شیوع بیش از پیش کرونا و حفظ جان مردم شدند.

به گزارش تتجارت امروز؛  در این نامه که به امضای بیش از 450 تن از فعالان حوزه مختلف فرهنگی، هنری و رسانه از جمله محمد علی بهمنی،  فریدون شهبازیان، رضا کیانیان،  یدالله کابلی، سید غلامرضا موسوی،  مجید مظفری،  حبیب اسماعیلی،  بابک کریمی،  الهام پاوه نژاد، لاله اسکندری،  پیروز ارجمند، مهرداد اسکویی ،  کامبیز نوروزی، بهروز صفاریان، احسان کرمی، بهزاد عبدی،  محمدحیدری (خوشنویس)، محمد متوسلانی، امیر دژاکام، فرج علیپور،حسین علیشاپور، محمد حیدری(کارگردان تئاتر)، دکتر مهدی مستکین،  آرش عباسی،  سید حسین متولیان، شکرخدا گودرزی،  بهتاش صناعی ها ، کاوه سجادی حسینی،  فرزاد خوشدست،  مهدي قربانپور ، امیر عابدی، بابک برزویه، مانی پتگر، بیوک ملکی ، بهرام ابراهیمی، خسرو نقیبی، امیرحسین رستمی، امیرحسین علم الهدی،امیررضا دلاوری، نگار عابدی، سهیلا گلستانی، نوید محمودی، بهرام و بهمن ارک، آرش امینی، سعید الهی، کیوان کثیریان، جعفر گودرزی،  اردوان طاهری،  مهرداد فرید و جمع بزرگی از فعالان رسانه ای به امضا رسیده بر تعطیلی ادارات و اصناف به منظور جلوگیری از شیوع بیش از پیش ویروس کرونا تاکید شده است .

مشروح این نامه بدین شرح است:

جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام

این‌روزها در حالی که خانواده‌ها در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند، ادارات دولتی همچنان به کار خود ادامه می‌دهند و جامعه بزرگ کارمندان و کارگران به اجبار در تردد برای حضور اجباری در محل کار خود هستند.

این در حالی است که به گفته بسیاری از کارشناسان، مردم برای از بین بردن چرخه‌ی انتقال ویروس کرونا باید در منازل خود بمانند و از حضور در مکان‌های عمومی جداً خودداری و بهداشت عمومی را رعایت کنند.

در این شرایط و در وضعیتی که ابزار و مواد مورد نیاز کنترل عفونی به صورت همه گیر در اختیار آحاد جامعه قرار ندارد، اصرار بر حضور کارکنان دولت و فعالان اصناف در محل کار، جز افزودن بر تعداد مبتلایان به کرونا و داغدار شدن خانوادههای مردم شریف ایران و افزایش هزینه‌های سربار به دولت جمهوری اسلامی ایران، دستاورد دیگری ندارد و با کم کردن ساعت کار و اتفاقاتی اینچنین -که البته بر سر انجام آن بین نهادهای ذی ربط دولتی اختلاف است- از میزان رشد روزافزون مبتلایان به کرونا کاسته نخواهد شد.

همچنین با فعالیت اصناف مختلف، خطر افزایش شمار مبتلایان به کرونا همچنان بیش از پیش احساس می‌شود.

بر این اساس و با عقلانیت و نه شعارزدگی، از جنابعالی درخواست داریم تا به شرایط حاضر که سبب ساز افزایش ریسک ابتلای خانواده‌های کارکنان دولت و اصناف به ویروس کرونا خواهد شد، با دستور قاطع و تعطیلی ادارات دولتی و فعالیت اصنافی که تعطیلی آنها ضربه ای به امور حیاتی کشور نمی زند پایان دهید.

همچنین با توجه به فشار اقتصادی به  اصناف و فعالان بخش خصوصی و وارد شدن خسارات مالی، درخواست داریم برای جبران خسارات به این گروه تدبیری اندیشیده شود.

از این مهم غافل نشویم که ممانعت از تردد درون شهری و برون شهری بنا به تجربه کشورهای موفق با حفظ کرامت انسانی و فرهنگسازی، نقشی بسزا در کنترل بیماری‌های واگیر و اپیدمی ویروس کرونا و جلوگیری از آمار تصاعدی ابتلا به این بیماری دارد و برای این بخش با اقداماتی همچون قرنطینه شهرها باید تدبیری اندیشیده شود.

جلوگیری از یک فاجعه انسانی با توجه به تجربه کشورهای درگیر ویروس کرونا امری ضروری است و پاسخ جنابعالی به این درخواست در حافظه تاریخ ثبت خواهد شد.

امضاء 

 

اهالی فرهنگ، هنر و رسانه

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری