کد خبر: ۴۴۵۲۵
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
مقامات اقلیم کردستان در شرایط بحران کرونا و قرنطینه و محدودیت مبادلات تجاری در گذرگاه های مرزی، در خصوص تامین اقلام ضروری و خوراکی به مردم اطمینان خاطر می دهند.
به گزارش تجات امروز؛ در حالی که اقلیم کردستان نیز مانند دیگر مناطق دنیا با بحران ویرو کرونا و شیوع آن دست در گریبان است و تدابیر بسیاری برای جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس در پیش گرفته شده و از جمله تردد در سطح شهرها و میان استان ها و شهرها ممنوع و قرنطینه اجباری اعمال می شود، مردم اقلیم دچار نگرانی در مورد تامین اقلام خوراکی و مایحتاج ضروری خود شده و برخی به فروشگاه ها و مراکز خرید هجوم می برند.
اما مقامات اقلیم کردستان در مورد تامین تمامی مواد و اقلام خوراکی و مایحتاج ضروری مردم اطمینان خاطر می دهند و از جمله سایت خبری خندان گزارش داد که فرمانداری منطقه کلار که مرکز مناطق وسیع گرمیان به شمار می رود،  اعلام کرد که تمامی موارد نیاز برای مردم منطقه دپو شده و مبادلات تجاری و ورود کالا از گذرگاه های مرزی نیز با رعایت اصول بهداشتی ادامه داشته و به هیچ وجه کمبود اقلام ضروری روی نمی دهد.
همچنین از شهروندان خواست که از هجوم به مراکز خرید و اقدام برای خرید مقادیر زیادی از کالاها خودداری کنند.
از سوی دیگر سیروان محمد رئیس اتاق بازرگانی و صنایع سلیمانیه نیز به سایت خبری خلک گفت که تمامی انبار و سیلوهای اقلیم پر از مواد خوراکی و اقلام ضروری مردم است و واردات کالا نیز از مرزها دامه دارد و هیچ نوع کمبود اقلام و کالاها روی نمی دهد و ده ها هزار تن کالا و خوراک از طریق بندر عباس و مرز باشماق وارد اقلیم می شود
او نیز از مردم خواست که از هجوم به فروشگاه ها و خرید انبوه مایحتاج خود خودداری کنند.
از سوی دیگر سایت خبری- تحلیلی شارپرس، گزارش داد که وزارت کشاورزی اقلیم نیز با صدور اطلاعیه ای به شهروندان اطمینان خاطر داده که تمامی اقلام و میوه و سبزیجات مورد نیاز آنان به صورت کامل تامین می شود.
مقامات اقلیم همچنین به شهروندان اطمینان خاطر داده اند که نظارت کامل بر فروش اقلام و کالاها صورت گرفته و اجازه گرانفروشی به صاحبین فروشگاه و مغازه ها داده نمی شود
هوال ابوبکر استاندار سلیمانیه نیز در نشستی خبری اطمینان داد که حمل بار و کالا و اقلام ضروری از مرزها و میان شهرهای اقلیم علیرغم محدودیت های تردد در جریان است و کمبود هیچ نوع کالا و موادی در بازارها روی نمی دهد.
این در حالی است که وزارت بهداشت و درمان اقلیم کردستان اعلام کرد که آمار کلی مبتلایان به ویروس کرونا،  در اقلیم به 28 نفر رسید و دولت اقلیم تدابیری را که از هفته های گذشته برای جلوگیری از شیوع کرونا در پیش گرفته بود، تشدید کرده و با اعمال قرنطینه اجباری، حضور شهروندان در خیابان های شهرها ممنوع و خیابان ها خالی از افراد شده است.
همچنین  تمامی ترددها میان استان ها و شهرهای اقلیم از جمله تردد میان اربیل و سلیمانیه و تردد میان شهرها و شهرک های کوچک و بزرگ متوقف شده و نیروهای امنیتی در سلیمانیه به همراه پزشکان و کادر درمانی برای اعمال قرنطینه کامل وارد عمل شده و به گشت زنی در بازار و مکان های عمومی پرداخته و از فعالیت هایی که موجب ایجاد ازدحام و شلوغی شده جلوگیری می کنند.
دولت اقلیم کردستان پیشتر نیز ادارات و نهادهای دولتی، مدارس، دانشگاه ها و مکان های عمومی تفریحی از جمله رستوران، آرایشگاه، باشگاه های ورزشی و قهوه خانه ها را تعطیل کرده و از فعالیت های فروشندگان دوره گرد و خیابانی جلوگیری به عمل آورده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری